پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگی          17 آبان 1390 - 08 November 2011
جانمایی شتابگر در شمال دانشگاه امام‌خمینی/ جذب دانشجو در زمینه شتابگر
تخصیص ردیف اصلی در بودجه سالانه کشور در مدت 8 سال برای طرح کلان شتابگر ملی و نیز تهیه سرفصلهای مرتبط با شتابگر برای جذب دانشجو در این زمینه در کمیته طرح های کلان تصویب شد.
به گزارش خبرنگار مهر، طرح چشمه نور ایران یا شتابگر ملی اولین تسهیلات آزمایشگاهی مقیاس بزرگ برای تحقیقات و مطالعات بین رشته ای در ایران است که در صورت اتمام آن طبق برنامه ریزی و طی 8 سال آینده ایران صاحب یکی از بهترین شتابگرهای دنیا خواهد شد.

براین اساس روند پیشرفت و برنامه های آینده طرح چشمه نور ایران از سوی اعضای کمیته راهبری طرح های کلان ملی فناوری مورد بررسی قرار گرفت که در نهایت با توجه به آنکه فعالیتهای این پروژه با وجود 8 درصد پیشرفت در حد آزمایشگاهی و مطالعاتی است و تاکنون توان سجنی دقیقی نیز از نظر تامین و تجهیز قطعات در این طرح کلان ملی صورت نگرفته مقرر شد تا مساعدتهای لازم برای توسعه تکنولوژی و تربیت نیروی انسانی در این پروژه به عمل آید.
جواد رحیقی - مجری طرح کلان شتابگر ملی در جلسه بررسی روند پیشرفت این طرح از جانمایی اولیه این پروژه در قزوین و در شمال دانشگاه امام خمینی این استان خبر داد که هم اکنون برای استقرار در این محل، تفاهمنامه ای با این دانشگاه برای اختصاص 100 هکتار زمین به امضا رسیده و هفته آینده نیز امور جانمایی آن آغاز می شود.
وی با تاکید بر استفاده از فضای پارک علم و فناوری قزوین در این طرح، گفـت: طرح جانمایی ساختمانها با سطح اشغال 25 هزار مترمربع و زیربنای 40 هزار متر مربع، آموزش نیروی انسانی و استفاده از مشاوران زبده بین المللی از دیگر برنامه های در دست اقدام پروژه ملی شتابگر است.
رحیقی با بیان اینکه پیش نویس طراحی اولیه شتابگر ملی از یک سال و نیم گذشته آغاز شده، اجتناب از مرکزگرایی، نزدیکی به مراکز علمی پژوهشی و برخورداری از حمایتهای مقامات محلی را از جمله دلایل انتخاب اولیه مکان اجرای این طرح عنوان کرد.
وی برای همکاری با متخصصان دانشگاهی و مراکز تحقیقاتی در اجرای طرح شتابگر ملی ابراز تمایل کرد و گفت: در این راستا نامه ای به وزارت علوم تحقیقات و فناوری ارسال شده است. همچنین در راستای برون سپاری برخی از زیرطرحها مانند طرح منبع تغذیه و سنسورهای دقیق جریان الکتریکی و دانش فنی با دانشگاه صنعتی اصفهان مذاکراتی صورت گرفته و قصد براین است که دانشگاههای مختلف برای پیشرفت در کار سهیم شوند.
مجری طرح کلان شتابگر ملی بودجه این پروژه برای سال 90 در بخش فعالیتهای عمرانی را 6 میلیارد تومان عنوان کرد و با پیش بینی بودجه 11 میلیارد تومانی برای سال 91 برای این پروژه، تصریح کرد: این پروژه تا پایان زمان بندی اجرا که سال 98 خواهد بود نیازمند 300 میلیارد تومان تخصیص اعتبار است.
وی گفت: پژوهشگاه دانشهای بنیادی سالانه 8 نفر متخصص در زمینه شتابگر تربیت می کند.
در این راستا و با تصمیمات اتخاذ شده از سوی کمیته راهبری طرح های کلان ملی فناوری مقرر شد، برای پیشرفت هرچه بیشتر پروژه شتابگر ملی علاوه بر استفاده از مشاوران خارجی برای بالابردن کیفیت طرح، ردیف بودجه خاصی برای این طرح در نظر گرفته شود که این بودجه به صورت اختصاصی و شفاف طی 8 سال آینده نیاز مالی این طرح را پوشش دهد.
همچنین با وجود اینکه براساس اظهارات مجریان طرح شتابگر ملی برای مکان یابی فضای این طرح 1.5 تا 2 میلیارد تومان اعتبار نیاز است توافقات نهایی برای اختصاص این بودجه نیز داده شد.
نسرین سلطانخواه - معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به نقشه جامع شتابگر ملی و برنامه های این معاونت برای حمایت از این طرح تاکید کرد که تخصیص ردیف اصلی برای بودجه این طرح را پیگیری خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه بند ثابت طرح های کلان ملی استفاده از نخبگان است، ادامه داد: این معاونت همچنین می تواند برای توسعه تکنولوژی و تربیت نیروی انسانی در این پروژه مساعدت لازم را به عمل آورد به نحوی که بنیاد ملی نخبگان می تواند اقدامات لازم را برای استفاده از نخبگان علم و فناوری به عنوان بورسیه این طرح انجام دهد.
در این جلسه همچنین مقرر شد که از وزارت علوم تحقیقات و فناوری خواسته شود تا گرایشهای لازم را در بخش شتابگر ملی در سرفصلهای آموزشی بیافزاید و در این زمینه نسبت به جذب دانشجو اقدام کند.
همچنین اعضای کمیته راهبری طرح های کلان ملی فناوری از برگزاری نشستی خبر دادند تا طی آن فاز بندی مناسب برای طرح شتابگر ملی صورت گرفته و در چند فاز دستیابی به تولید شتابگر ملی ممکن شود.تگ ها جانمایی شتابگر،دانشگاه امام‌خمینی،جذب دانشجو،شتابگر

پر بازدیدترین علمی فرهنگی

ترجمه تخصصی دانشگاهی

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت