پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگی          23 فروردین 1391 - 11 April 2012
پشتیبانی از پایان‌نامه‌ها با موضوع شعار سال و تشکیل موزه شخصیت‌های بزرگ

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری مهر: دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: پایان‌نامه‌های دانشجویان تحصیلات تکمیلی در زمینه شعار امسال، توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی مورد حمایت و پشتیبانی مادی و معنوی قرار خواهد گرفت.

دکتر محمدرضا مخبر دزفولی با اشاره به جلسه 709 شورای عالی انقلاب فرهنگی که به ریاست دکتر لاریجانی برگزار شد، افزود: بر اساس رهنمودهایی که از سوی رهبر معظم انقلاب فرموده بودند گام‌های بلندتر و موثرتری باید در زمینه نخبگان برداشته می‌شد که در این راستا تدوین سند جامع مرتبط نخبگان از سال گذشته آغاز شد و شوراهای تخصصی و کارگروه‌های مرتبط با موضوع کار مطالعاتی در این زمینه را انجام دادند و نخبگان نیز مشارکت خوبی در این کار داشتند.

وی گفت: بعد از کارهای متعدد که توسط بنیاد ملی نخبگان و کارگروه‌های تخصصی انجام شد، سند راهبردی نخبگان در هفته‌های آتی در کنار تصویب سند مهندسی فرهنگی در شورای عالی انقلاب فرهنگی به‌ تصویب خواهد رسید.

تاکید اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی بر حمایت از تولید ملی و کار و سرمایه ایرانی

وی با اشاره به طرح مسائل سال جدید اظهار داشت: باتوجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در نامگذاری سال جدید درخصوص حمایت از تولید ملی و سرمایه ایرانی و تاکید اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی در این زمینه مقرر شد؛ شورای عالی انقلاب فرهنگی به‌ویژه به لحاظ ابعاد فرهنگی این مسئله یک کار جدی را شروع کند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: ما در کشور تولیدات متنوع و گوناگونی را داریم که استفاده از این کالاها و تولیدات نیاز به ترویج و تبلیغ مناسب دارد و امیدواریم با تبیین صحیح این مهم یکی از رهنمودهای مقام معظم رهبری برای سال جدید محقق شود.

دکتر مخبر دزفولی گفت: ترویج فرهنگ کار، جدیت، تلاش و پشتکار برای رسیدن به خودکفایی کشور از دیگر نکات مهم مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است که مورد توجه اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی در اولین جلسه سال جدید بود و قرار شد که مطالعات انجام شده در زمینه فرهنگسازی و اقداماتی که از این منظر می‌تواند انجام شود در جلسه آینده مورد بررسی قرار گیرد تا شورای عالی انقلاب فرهنگی نقش قابل قبولی در تحقق شعار امسال داشته باشد.

تصویب تشکیل موزه شخصیت‌های بزرگ اسلامی ایرانی

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به گرامی‌داشت یاد شهدای عزیز در اولین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: نام و یاد شهید اهل قلم شهید سید مرتضی آوینی در جلسه مطرح شد و امیدوار هستیم نگرش و باورهای این بزرگان تبلیغ و تقویت شود.

وی افزود: همچنین یاد شهید صیاد شیرازی نیز در این جلسه توسط اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی گرامی داشته شد و در همین راستا یک بحث مهم در پاسداشت و معرفی شخصیت‌های تاثیرگذار اسلامی و ملی که نقش اساسی در احیا و پیشرفت جامعه ما داشته‌اند (در گذشته و حال) تحت عنوان موزه شخصیت‌های بزرگ اسلامی ایرانی مطرح شد.

مخبردزفولی افزود: امیدواریم این موزه با پشتیبانی کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه اجرایی و عملیاتی شدن آن، حداقل در ابتدا به‌ صورت یک موزه ملی در تهران و در آینده در استان‌های دیگر راه‌اندازی شود.

حمایت شورای عالی انقلاب فرهنگی از پایان‌نامه‌های با موضوع تحقق شعار سال

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در ادامه از آمادگی شورای عالی انقلاب فرهنگی برای استفاده از ظرفیت‌های نخبگانی و دانشگاهی کشور برای تحقق شعار سال خبر داد و گفت: پایان‌نامه‌های دانشجویان تحصیلات تکمیلی در این زمینه توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی مورد حمایت و پشتیبانی مادی و معنوی قرار خواهد گرفت.

بررسی موضوعات مرتبط با تحولات جمعیتی

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی همچین از ادامه بررسی سند مهندسی فرهنگی کشور خبر داد و افزود: موضوعات مرتبط با تحولات جمعیتی در کشور در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت که راهبردهای معینی توسط کارگروه‌های تخصصی و مطالعاتی در این خصوص پیشنهاد شده بود.

وی افزود: مباحث سنگینی پیرامون تحولات جمعیتی کشور و نحوه تبلیغ، ترویج و فرهنگ رشد کمی و کیفی جمعیت کشور و مقابله و جلوگیری از کاهش نرخ باروری در کشور مطرح شد.

دکتر مخبر دزفولی تصریح کرد: بر اساس مطالعات انجام شده و پیشنهادهای صورت گرفته راهبردها و اقداماتی در ارتباط با آموزش و پرورش، آموزش عالی، رسانه‌های گوناگون جمعی به‌ویژه صداوسیما شرایطی که در فرهنگ شرایطی که در فرهنگسازی می‌توانند ایفا کنند، نقش و تصمیم‌سازی که نهادهای فرهنگی در این زمینه می‌توانند ایفا کنند، تدوین برنامه‌های آموزشی، پژوهشی توسط وزارت بهداشت به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید.تگ ها پایان‌نامه‌ موزه شخصیت‌های بزرگ

پر بازدیدترین علمی فرهنگی

خبرنامه - شبکه های اجتماعی