پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگی          27 فروردین 1391 - 15 April 2012آموزش عالی رایگان را متوقف نکنید

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری مهر: نوآم چامسکی اندیشمند معاصر در اظهارات اخیر نسبت به گسترش موج خصوصی شدن آموزش عالی هشدار داده است.
نوآم چامسکی اندیشمند معاصر و بنیانگذار زبان شناسی مدرن در مقاله اخیر خود نسبت به خصوصی سازی آموزش عالی هشدار داده است.

چامسکی معتقد است که آموزش عمومی و همگانی در سراسر جهان مورد حمله و تهدید قرا گرفته است.

در مقابل این تهدید و حمله، دانشجویان در کشورهای بریتانیا، کانادا، شیلی و تایوان و مناطق دیگر جهان واکنشها و مخالفتهایی را از خود نشان داده‌اند.

یکی از دانشگاههایی که دست به این اقدام زده و آموزش همگانی را مورد حمله قرار داده دانشگاه ایالتی کالیفرنیا بوده است. در واقع دانشگاه ایالتی کالیفرنیا با اقدام خود یکی از بزرگترین سیستمهای آموزش عمومی و همگانی را از بین برد.

در واقع روند خصوصی شدن و گرفتن شهریه توسط مراکز دانشگاهی تهدیدی جدی علیه آموزش عالی به شمار می رود.

در واقع این اقدام خلاف آن باوری است که بر اساس آن شهروندان باید از آموزش رایگان عمومی و همگانی برخوردار باشند.

چامسکی در گفتگویی که پیش از این با خبرگزاری مهر انجام داده بود به ارتباط میان دانشگاه‌های مدرن و خردورزی از یک سو و ارتباط آن با خصوصی شدن از سوی دیگر پرداخته بود.

به اعتقاد او انتقال و آموزش خردورزی و استدلال ورزی در گذشته محور اصلی آموزش و پرورش به شمار می‌رفت ولی نهادهای آموزشی مدرن این موضوع را از اولویت اصلی خود دور کرده و در درجه دوم اهمیت قرار داده‌اند.
بنیانگذار زبان شناسی مدرن تأکید کرده بود: در واقع توجه صرف به آموزش مهارتهای فنی و تخصصی و غفلت دانشگاه در انتقال و آموزش مهارتهای خردورزی و استدلال ورزی به دانشجویان اتفاق ناخرسندی در دوران کنونی است که در مورد آن باید دقت داشت.

استاد دانشگاه ام آی تی در ادامه اظهارت خود بیان داشته بود: به هر میزان که آموزش و پرورش رایگان و نهادهای آموزشی ملی جای خود را به آموزش و پرورش غیر رایگان بدهند در این صورت شاهد عدم توجه به رشته‌های غیربازار محور خواهیم بود.تگ ها آموزش عالی آموزش عالی رایگان

پر بازدیدترین علمی فرهنگی

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
موسسه پژوهش مدیریت
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت