پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگی          29 آبان 1391 - 19 November 2012ارسال سیگنالهای قلب و امکان کنترل قلب از راه دور با اینترنت

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری مهر ، پژوهشگران کشور سامانه ای برای کنترل وضعیت قلب ارائه دادند که با اتصال حسگرهایی به بیماران می توان وضعیت قلب آنها را از دور کنترل کرد.

حسین پور بخشان- مجری طرح ، با بیان اینکه این سامانه ها در دستور کار تحقیقاتی اتحادیه اروپا است، افزود: با استفاده از این سامانه ها می توان بیماران مبتلا به بیماریهای قلبی و همچنین افرادی که تحت عمل جراحی قرار گرفته اند را از دور کنترل کرد.

وی از اجرای طرح تحقیقاتی در این زمینه، اظهار داشت: برای این منظور پروژه تحقیقاتی با عنوان "پایش سیگنال قلب بیماران در منزل" طراحی و پیاده سازی شد.

پور بخشان با بیان اینکه این سامانه با استفاده از شبکه های حسگر طراحی شده است، یادآور شد: با استفاده از این سامانه می توان ضربان قلب بیماران به ویژه پس از عمل جراحی را از راه دور کنترل کرد و در هرلحظه از وضعیت بیمار آگاه شد.

مجری طرح با اشاره به نحوه عملکرد این سامانه خاطر نشان کرد: بخشی از این دستگاه به بدن بیمار متصل می شود و با استفاده از سنسورهایی، به صورت Real Time سیگنالهای قلب به دستگاه منتقل می شود.

وی با بیان اینکه اطلاعات سیگنالهای قلب از طریق اینترنت به مرکز داده های بیمارستان منتقل می شود، ادامه داد: به این ترتیب در صورت ایجاد آریتمی (اختلال ریتمی قلب) در قلب توصیه های لازم به بیمار داده می شود و یا در صورت نیاز آمبولانس برای امدادرسانی اعزام خواهد شد.

پور بخشان از امکان ذخیره سیگنالهای ارسال شده به مرکز داده های بیمارستانها خبر داد و اضافه کرد: تا زمانی که سنسورها به بیمار متصل است، داده هایی که از سوی بیمار به بیمارستان ارسال می شود، ذخیره خواهد شد و این امر می تواند محققان و پزشکان را در ادامه تحقیقات خود یاری کند.

این محقق زیر ساخت توسعه این طرح در کشور را توسعه اینترنت ملی دانست و گفت: از آنجایی که تنها راه انتقال سیگنالهای قلب به مراکز درمانی اینترنت است از این رو پیاده سازی اینترنت ملی می تواند در توسعه این طرح کمک شایانی کند.

وی با تاکید بر اینکه اجرای این طرح نیاز به اینترنت با پهنای باند وسیع ندارد، ادامه داد: این طرح با اینترنت با پهنای باند محدود نیز قابل اجرا خواهد بود.

تگ ها ارسال سیگنالهای قلب امکان کنترل قلب از راه دور کنترل قلب با اینترنت کنترل از راه دور

پر بازدیدترین علمی فرهنگی

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت