پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگی          25 فروردین 1392 - 14 April 2013


سهم دولت در پژوهش پایین است و  سازمان ها باید نیاز خود را از طریق پژوهش رفع کنند


معاون پژوهشی دانشگاه تربیت مدرس گفت: برخی از دستگاه‌ها و سازمان ها سیاست های پژوهشی را جدی نمی گیرند این در حالی است که دولت باید آنها را وادار کند که نیازشان را از طریق پژوهش رفع کنند.

پرتال دانشگاهی به نقل از دكتر يعقوب فتح‌‏الهي در گفتگو با خبرنگار مهر گفت:  همه سازمان ها باید تمام نیاز خود را از طریق پژوهش رفع کنند و دولت باید آنها را وادار کند که تمام نیاز خود را از طریق پژوهش رفع کنند بنابراین برای عملیاتی شدن این مساله، دولت باید سیاست لازم را اعلام کند و سازمان و دستگاه‌ها را وادار کند تا به پژوهش پرداخته و نیاز خود را از طریق پژوهش  برطرف کنند.

معاون پژوهشی دانشگاه تربیت مدرس یادآورشد: دانشگاه‌ها در حوزه پژوهش باید با انجام خدمات پژوهشی  و فناوارنه و ارایه آن به دستگاه‌ها و سازمان‌ها به حیات پژوهشی خود ادامه دهند.

وی ادامه داد: در کشور ما، سازمان‌ها و دستگاه‌ها هنوز به آن بلوغ لازم جهت رفع نیازهای خود با پژوهش نرسیده اند و این مساله باعث شده دولت بخشی از بودجه پژوهشی دانشگاه‌ها را تامین کند.

معاون پژوهشی دانشگاه تربیت مدرس یادآورشد:  بودجه‌ای که دولت تامین می‌کند برای زیرساخت پژوهشی است و طرح های پژوهشی، براساس نیاز سازمان‌ها و دستگاه ها برای آنها انجام می شود.

وی با بیان اینکه برنامه دانشگاه تربیت مدرس در سال جاری گسترش رابطه سازمان یافته با سازمان‌ها و دستگاه هایی است که نیازمند پژوهش هستند، تصریح کرد: سهم دولت در پژوهش کشور  پایین است و با توجه به برنامه ریزی کشور برای توسعه و تعالی ملی این مبلغ باید به حد مطلوب افزایش یابد تا بتوانیم از ظرفیت دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی به نحو مطلوب استفاده کنیم.

معاون پژوهشی دانشگاه تربیت مدرس تصریح کرد: دانشگاه تربیت مدرس سال گذشته حدود 15 میلیارد تومان قرارداد پژوهشی منعقد کرد که 5/5 میلیارد تومان آن وصول شد.

وی افزود: دانشگاه تربیت مدرس با وزارت نفت، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت صنعت معدن و تجارت، وزارت صنایع و دیگر سازمان هایی که نیاز پژوهشی دارند همکاری دارد.


تگ ها سهم دولت در پژوهش اخبار علمی ایران اخبار علمی

پر بازدیدترین علمی فرهنگی

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت