پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگی          01 دی 1392 - 22 December 2013


«بسته‌بندی قرص» خلاقانه طراحان ایرانی، برگزیده مسابقات جهانی طراحی صنعتی

الناز بارانی و محمد مصطفی لاله چینی با ارائه طرحی ابتکاری در زمینه بسته‌بندی قرص در میان برگزیدگان جایزه طراحی صنعتی Red Dot Award قرار گرفتند.


محمد مصطفی لاله چینی، یکی از دو طراح جوان طرح برگزیده این مسابقه بزرگ طراحی صنعتی در گرایش Skin در گفت‌و‌گو با خبرنگار علمی ایسنا اظهار داشت: استفاده به موقع دارو نکته بسیار مهمی است. هنگامی که دارو براساس نکات نسخه بیمار مورد مصرف قرار نگیرد ممکن است تأثیر بسیار کمی داشته و یا همچنین می تواند ریسک عوارض جانبی دارو را بسیار افزایش دهد. این طرح که +Description نام دارد یک فرمی از بسته بندی برای قرص ها می باشد که به بیمار کمک می کند تا بتواند راحت‌تر زمان و یا میزان مصرف داروی خود را کنترل و مدیریت کند و تا اتمام استفاده از قرص به کاغذ توضیحات آن دسترسی داشته باشد تا در صورت برخورد با مشکلی به آن مراجعه کند.

وی خاطرنشان کرد: در این طرح دو بسته از قرص که مانند بقیه بسته های قرص هستند از طریق اتصالاتی در دو گوشه بسته بندی به یکدیگر قفل می‌شوند. در این حالت دستورالعمل پزشکی می تواند به راحتی تا شود و درون این فضای بین دو بسته قرص قرار گیرد و هنگامی که نیاز به استفاده است این اتصالات باز شده، دستورالعمل مورد استفاده قرار گرفته و مجدد در سر جای خود بسته بندی می‌شود که این به حفاظت از آن نیز کمک می‌کند و همچنین از باز شدن قرص ها بر اثر برخورد با وسایل اطرافش نیز جلوگیری می‌شود.

بسته‌بندی قرص

بارانی، دیگر طراح بسته‌بندی جدید قرص هم تصریح کرد: از دیگر مزایای این طرح این است که دیگر نیازی به جعبه مجزا نداشته و خود به تنهایی یک بسته بندی کامل به حساب می آید.

وی خاطرنشان کرد: در این طرح همچنین در پشت هر قرص فضایی برای یادداشت قرار داده شده که بیمار می تواند زمان مصرف خود را نیز برای به یاد داشتن، درج کند که می‌تواند بیمار را برای استفاده از قرص هایی که زمان دقیق مصرف آنها مهم است، یاری دهد به این صورت که از ابتدا قبل از مصرف، زمان استفاده همه قرص ها توسط بیمار نوشته می‌شود و در این صورت می‌تواند در صورت کنده شدن پشت هر قرص متوجه استفاده قرص مربوط به آن زمان شود.

بارانی تصریح کرد: این قابلیت همچنین می‌تواند کمک بزرگی به افراد مسن کند به این صورت که توسط یکی از نزدیکانش و یا پرستارش زمان استفاده محاسبه شده و پشت بسته قرص نوشته می‌شود تا در هنکام تنهایی نیازی به پرسیدن زمان استفاده قرص از بقیه نداشته باشد.

تگ ها اخبار علمی اخبار علمی و فرهنگی موفقیت های علمی کشور دستاوردهای علمی کشور

پر بازدیدترین علمی فرهنگی

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

تبلیغات متنی