پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگی          09 بهمن 1392 - 29 January 2014


سرانه یک کیلوبیتی ایران از پهنای باند اینترنت جهان و ترکیه 50 برابر و قطر 100 برابر ایران

معاون وزیر ارتباطات سرانه پهنای باند اینترنت ایران را یک کیلوبیت بر ثانیه از میزان 100 ترابیت ظرفیت پهنای باند دنیا عنوان کرد و گفت: این در حالی است که سرانه کشور ترکیه در این حوزه 50 کیلوبیت و کشور قطر 100 کیلوبیت برآورد می شود. با این وضعیت چگونه انتظار داریم تا پایان برنامه رتبه دوم منطقه را هم به دست بیاوریم.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از: خبرنگار مهر، نصرالله جهانگرد در مراسم گردهمایی فعالان صنف فناوری اطلاعات کشور که توسط سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران برگزار شد با تاکید بر سهم فناوری اطلاعات در افزایش تولید ناخالص داخلی کشورها و لزوم اجرای برنامه های توسعه ای برای افزایش این سهم در کشور اظهار داشت: روند تحولات در حوزه صنعت، خدمات و کشاورزی از بکارگیری و کاربری فناوری اطلاعات در اصلاح این بخش ها حکایت دارد به نحوی که با اصلاح نظام صنعت، خدمات و کشاورزی و بکارگیری فناوری اطلاعات در این بخش ها، شاهد افزایش بهره وری و درآمد خواهیم بود.

ظرفیت پهنای باند در دنیا 100 ترابیت؛ در ایران 100 گیگابیت

وی با تاکید بر لزوم تغییر پارادایم در برنامه ریزی توسعه ملی گفت:در این میان افزایش سرعت دسترسی به اینترنت یکی از مقولاتی است که باید به آن توجه شود.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه میزان پهنای باند اینترنت برای سرعت دسترسی در دنیا بیش از 100 ترابیت است که ما با حدود 100 گیگابیت بر ثانیه ظرفیت یک صدم دنیا را داریم.

سرانه 50 برابری ترکیه نسبت به ایران در پهنای باند اینترنت جهان

جهانگرد با اشاره به سرانه یک کیلوبیتی ایران از پهنای باند اینترنت جهان افزود: این در حالی است که سرانه کشور ترکیه در این زمینه 50 کیلوبیت و قطر 100 کیلوبیت است و با این وجود انتظار داریم تا پایان برنامه رتبه دوم منطقه را هم به دست بیاوریم. باید گفت که در این بخش خیلی عقب هستیم.

حجم کل اطلاعات دنیا بر روی اینترنت، 4 زتابایت


رئیس سازمان فناوری اطلاعات کشور حجم کل اطلاعات بر روی اینترنت در دنیا را 4 زتا بایت (۱۰۲۴ اکزابایت) عنوان کرد که تا دو سال آینده این حجم دو برابر می شود و افزود: در حوزه فناوری اطلاعات یک دلار سرمایه گذاری 10 دلار برگشت سرمایه دارد و بررسی ها نشان می دهد که سرمایه گذاری در صنعت فناوری اطلاعات 15 برابر برگشت سرمایه خواهد داشت.

سقف سرعت اینترنت در دنیا 20 مگابیت؛ در ایران 128 کیلوبیت

وی با انتقاد از وضعیت نامطلوب کشور در حوزه دسترسی به اینترنت گفت: در دنیا کف دسترسی به اینترنت 2 مگابیت برثانیه و سقف سرعت اینترنت 20 مگابیت در ثانیه است و ما هنوز صحبت 2مگابیت را می کنیم.

ظرفیت پهنای باند اینترنت ایران به 5 ترابیت می رسد

دبیر شورایعالی فناوری اطلاعات کشور ظرفیت موجود پهنای باند اینترنت را 100 گیگابیت عنوان کرد که تا پایان سال به 150 گیگابیت می رسد و گفت: نیازمند 5 ترابیت ظرفیت در پهنای باند اینترنت بین الملل و 42 ترابیت پهنای باند در زیرساخت داخلی کشور هستیم که 18 میلیارد دلار سرمایه گذاری تا پایان برنامه پنجم دارد.

10 درصد GDP کشور از آن فناوری اطلاعات می شود

وی افزود: با اصلاح سیاستها و رسیدن به این ارقام، تا 3 سال آینده به حدود 10 درصد از GDP کشور دست خواهیم یافت.

34 ترابیت اطلاعات از کانال سوئز عبور می کند

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات سهم فناوری اطلاعات در دنیا را 2700 میلیارد یورو برشمرد و با اشاره به ویژگیهای استراتژیک ایران که می تواند در ترانزیت اطلاعات و افزایش سهم خود در این بخش موثر واقع شود گفت: کانال سوئز 34 ترابیت اطلاعات را از شرق به غرب دنیا عبور می دهد و ارزش اینترنتی این کانال از ارزش ترافیک آبی آن بیشتر است؛ این در حالی است که کشور ما نیز به دلیل موقعیت استراتژیک خود می تواند در انتقال ترافیک اینترنت دنیا سهم بسزایی داشته باشد و درآمد زایی ایجاد کند. براین اساس در سال آینده حرکت بزرگی در این حوزه انجام می شود.

انتظار پرش لگاریتمی داریم

وی با بیان اینکه ایران باید از مزیت این ترانزیت به خوبی استفاده کند خاطرنشان کرد: در این زمینه انتظار پرش لگاریتمی داریم.

کمیته فاوای دولت منحل شد

جهانگرد با اشاره به مصوبه دولت در آبان ماه مبنی بر فعالیت تمامی شوراهای قانونی در کشور گفت: در این راستا شورایعالی فناوری اطلاعات فعال و کمیته فاوا منحل شد. هم اکنون شورایعالی فناوری اطلاعات با مجموعه شورایعالی فضای مجازی کشور که وظیفه سیاستگذاری این بخش را به عهده دارد برنامه های اجرایی را تدوین کرده و به تصویب دولت می رسانند.

برنامه های دستگاههای اجرایی به تصویب شورایعالی فناوری اطلاعات می رسد

جهانگرد اظهار امیدواری کرد که تا پایان سال تمامی برنامه های دستگاههای اجرایی به تصویب شورایعالی فناوری اطلاعات برسد و در بودجه سال آینده برنامه این بخش دستگاهها دیده شود.


تگ ها پهنای باند ایران پهنای باند اینترنت کشور مقایسه پهنای باند ایران و کشورهای دیگر

پر بازدیدترین علمی فرهنگی

خبرنامه - شبکه های اجتماعی