پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگی          07 مهر 1393 - 29 September 2014


آمار مراکز دانشگاهی فعال در آموزش طراحی لباس

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس با اشاره به تعریفی که از لباس دانشجویی در این کارگروه معین شده، لباسهای دانشجویی را دارای بیشترین جوایز جشنواره های مد و لباس معرفی کرد.

حمید قبادی با اشاره به همکاری استادان حوزه مد و لباس با کارگروه ساماندهی، گفت: استفاده و بهره گیری از تجربیات استادان حوزه مد و لباس فقط محدود به لباس و لباس دانشجویی نیست. هم اکنون 70 مرکز علمی و دانشگاهی در کشور داریم که یا گروه مستقل طراحی پارچه، مد و لباس دارند یا ذیل سایر گروههای دانشگاهی به این رشته ها هم می پردازند.

وی ادامه داد: با اطمینان می توان گفت به جز برخی دانشگاههای شهرستانهای دور، تمام دانشگاهها در شورای راهبردی مد و لباس عضویت دارند و دارای یک نماینده رسمی هستند که در تمام جلسات شرکت می کنند.

قبادی همچنین در خصوص مد و لباس دانشجویی به برنامه های کارگروه ساماندهی مد و لباس اشاره کرد و گفت: کارگروه طرح " پرنیان " در دانشگاه الزهراء همچنان فعال و در سال تحصیلی جدید هم برای آسیب شناسی بیشتر، جلساتی برگزار شد. لباسهایی که توسط دانشجویان طراحی و دوخته شده هم اکنون در محل برگزاری نمایشگاه قرار دارند و استقبال خوبی از این نمایشگاه به عمل آمده است.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس با بیان اینکه در معاونت فرهنگی وزارت علوم هم کارگروهی برای طرح پرنیان تشکیل شده، اضافه کرد: این کارگروه وظیفه دارد طرح پرنیان را در دانشگاههای سراسر کشور گسترش دهد.

وی همچنین درباره حضور دانشگاهها در جشنواره های مد و لباس با تاکید بر اینکه دانشگاهها بر این جشنواره ها بسیار موثر هستند، گفت: جالب اینکه در جشنواره گذشته مد و لباس، بیشترین جایزه و بهترین رتبه ها را دانشجویان از آن خودشان کردند.

قبادی در پاسخ به این سوال که آیا قرار است از سوی کارگروه ساماندهی مد و لباس، " لباس فرم دانشجویی " طراحی و عرضه شود، تاکید کرد: ما به دنبال طراحی و عرضه مد و لباس دانشجویی نیستیم و اصلاً هم قرار نیست این موضوع باب شود ولی لباسی که کاربردشان توسط دانشجویان باشد، مد نظر کارگروه است.

وی ادامه داد: لباس دانشجویی به این معناست که پوشیده باشد، از طراحی مناسبی برخوردار است و فعال بودن یک دانشجو را در سن جوانی پاسخگو باشد. فاکتورهایی که دانشجو به راحتی می تواند یک لباس را بپوشد باید در طراحی و دوخت این لباسها رعایت شود.پر بازدیدترین علمی فرهنگی

خبرنامه - شبکه های اجتماعی