پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 98 نتایج ارشد 98 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 99 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 99 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگی          02 امرداد 1393 - 24 July 2014


مجلات بلک لیست خارجی اعلام شد

مرکز برنامه ریزی و سیاست گذاری پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جدیدترین لیست مجلات نامعتبر خارجی را منتشر کرد. این مرکز معمولاً هر دو ماه یکبار این فهرست را به روز می‌کند و در صورت لزوم مجلات جدیدی را به این لیست اضافه می‌کند یا از این لیست حذف می‌نماید. در رابطه با این لیست باید به چند نکته توجه شود. اول اینکه از تاریخ ورود هر مجله به این لیست، نشریه مذکور به عنوان یک مجله نامعتبر تلقی می‌شود و مقالاتی که قبل از این تاریخ منتشر می‌شوند معتبر خواهند بود. همچنین این امکان وجود دارد که مجلاتی که در این لیست قرار دارند، در صورتی که از عملکرد قابل قبولی برخوردار شوند از لیست مجلات نامعتبر خارج شوند اما در این صورت نیز مقالاتی که قبل از این تاریخ در این مجله منتشر شده‌اند نامعتبر تلقی خواهند شد.
لیست مجلات جعلی

از نکات جالبی که در لیست جدید نشریات نامعتبر وزارت علوم ذکر شده است توجه به نشریات جعلی است. نشریات جعلی مجلاتی هستند که یک سایت جعلی بدون اطلاع هیئت تحریریه مجله واقعی برای آن ساخته می‌شود و به صورت غیرقانونی مقالاتی را با هزینه بالا چاپ می‌کنند. معمولاً تشخیص واقعی یا جعلی بودن سایت یک مجله بسیار دشوار است و به همین دلیل تعداد زیادی از پژوهشگران فریب این مجلات را می‌خورند. اقدام وزارت علوم در راستای معرفی مجلات جعلی اقدامی ارزشمند محسوب می‌شود. اگرچه در لیست جدید وزارت علوم ۸ مجله جعلی و سایت‌های واقعی آن‌ها نیز ذکر شده است اما با توجه به اینکه تعداد اینگونه مجلات بسیار زیاد است، امید است که در مصوبات بعدی این مرکز این مجلات نیز لحاظ شوند.

برای مشاهده لیست مجلات نامعتبر وزارت علوم و همچنین مجلات جعلی به لینک زیر مراجعه نمایید. قابل ذکر است که در جلسه اخیر مرکز برنامه ریزی و سیاست گذاری پژوهشی وزارت علوم تنها یک مجله به لیست مجلات نامعتبر اضافه شده است که مجله Interciencia است. سایت این مجله نیز جعلی بوده و این مجله در لیست مجلات جعلی نیز قرار دارد.


دانلود لیست مجلات نامعتبر وزارت علوم


تگ ها مجلات بلک لیست خارجی مجله Interciencia نشریات جعلی لیست مجلات نامعتبر وزارت علوم

پر بازدیدترین علمی فرهنگی

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank