پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / دانشجويان خارجی          11 دی 1390 - 01 January 2012

دغدغه‌ دانشجویان ایرانی در اروپا چیست ؟

رفع مشکل دانشجویان ایرانی انگلیس
دانشجویان ایرانی بورسیه و غیربورسیه شاغل به تحصیل در کشورهای اروپایی طی نشستی با مدیر کل بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم نسبت به مطرح کردن مهمترین مشکلاتشان در دانشگاههای خارج از کشور اقدام کردند.

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری مهر، در این نشست که از سوی اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان اروپا برگزار شده بود، دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاههای انگلستان، درباره پاره ای از مشکلات خود پس از قطع روابط ایران با انگلیس مباحثی را مطرح کردند.

مهمترین مورد مطرح شده از سوی این دانشجویان، تأیید مدارک تحصیلی نظیر گواهی اشتغال به تحصیل بود که پیش از قطع رابطه با انگلیس و تعطیلی سفارتخانه، این امور توسط رایزن علمی ایران در انگلیس و یا سفارتخانه صورت می گرفت. از این رو دانشجویان در خصوص نحوه ارسال اطلاعات و مدارک تحصیلی با توجه به شرایط موجود، سئوالاتی را مطرح کردند.

در این نشست در رابطه با این مشکل، مقرر شد دانشجویان مدارکی را که نیازمند تأییدیه هستند، به وزارت علوم ارسال کنند تا زمانی که وزارت امور خارجه برای این منظور تدبیری اتخاذ کند و مرجعی را در نظر بگیرد.

همچنین دانشجویانی که مجبور شده بودند در گذشته پروژه خود را به دلیل اینکه مرتبط با ایران بود، تغییر دهند و با شرایط جدید اقدام به گذراندن پروژه های مرتبط با ایران کنند، درخواست تمدید دوره را داشتند.

راه اندازی شبکه دانشجویی، ساماندهی اداره کل بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم، دریافت کمک مالی و وام برای فاصله زمانی بین قبولی و قبل از اعزام، راه اندازی دوره های مشترک، استفاده از نظرات فارغ التحصیلان نیز بخشی از درخواست های دانشجویان این اتحادیه از وزارت علوم بود.

دانشجویان اعزامی به روسیه نیز خواستار هدفمندتر شدن و منظم شدن اعزام ها به این کشور شدند.

همچنین دانشجویان نسبت به برگزاری اردوهای فرهنگی برای دانشجویان ایرانی خارج از کشور انتقاداتی داشتند و خواستار برگزاری جلسات توجیهی در خصوص کشورهایی که اعزام به آنها صورت می گیرد، بودند.

جدی شدن یادگیری زبان انگلیسی برای دانشجویانی که اعزام می شوند نیز یکی دیگر از موارد مطرح شده در نشست اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان اروپا بود.

تگ ها دغدغه‌ دانشجویان ایرانی اروپا دانشجویان خارجی

پر بازدیدترین دانشجويان خارجی

ترجمه تخصصی دانشگاهی

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت