پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 97 نتایج ارشد 97 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 97 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 97 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / دانشجويان خارجی          15 اردیبهشت 1393 - 05 May 2014


ورود وزارت خارجه و رایزنی علمی به موضوع دانشجویان ایرانی نروژ





رئیس سازمان امور دانشجویان آخرین اقدامات صورت گرفته در خصوص دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل که اعلام شده بود اخراج شده اند را تشریح کرد.

دکتر مجتبی صدیقی در خصوص آخرین وضعیت دانشجویانی که اعلام شده بود از نروژ اخراج شده اند، گفت: درچند سال اخیر برخی کشورهای غربی مشکلات و محدودیت هایی را برای دانشجویان ما در برخی از رشته ها و حوزهای تحقیقاتی ایجاد کرده اند.

وی ادامه داد: شاید بیشترین آن مربوط به کشور هلند بود که از دانشجویان خواست که در برخی حوزه ها تغییر رشته و گرایش دهند با توجه به روالی که در اروپا وجود دارد نروژ نیز باید این گونه باشد.

رئیس سازمان امور دانشجویان افزود: در هلند دانشجویان به شکل حقوقی قضیه را پیگیری کردند و دادگاه رای به نفع دانشجویان داد و اعلام کرد در فضای باز مبادلات اطلاعات هیچ کشوری نمی تواند فردی را در هر رشته و هر حوزه ای منع کند.

وی ادامه داد: در واقع این مساله نوعی نژاد پرستی محسوب می شود که برخی بتوانند و برخی نتوانند درس بخوانند در نروژ نیز همین مسیر در حال پیگیری است هم وزارت خارجه و هم سفارت ما در نروژ کار را پیگیری کرده و با مسئولان محلی صحبت کردند.

صدیقی افزود: وزارت خارجه نیز با نماینده سفارت نروژ صحبت کرده است ما فکر می کنیم براساس تجربه قبلی در مورد این دانشجویان هم مشکل در این حد باشد و مجبورشان کرده باشند تغییر رشته و گرایش بدهند که فکر می کنیم با پیگیری حقوقی آنها نیز موفق می شوند رای را بگیرند.

رئیس سازمان اموردانشجویان تاکید کرد: ما خبری از اخراج رسمی دانشجویان نشنیده ایم. خبری مبنی بر اینکه به دانشجویان در نروژ ابلاغ رسمی شده و برای آنها مهلت تعیین کنند تا از کشور خارج شوند اعلام نشده و ما نشنیده ایم فکر هم نمی کنیم از آنها چنین درخواستی داشته باشند.

وی درخصوص اقدامات سازمان دراین رابطه نیز گفت: سازمان امور دانشجویان بعد از اعلام این خبر بلافاصله با رایزنی علمی اروپا صحبت کرد،  رایزن علمی ما نیز با سفارت نروژ تماس داشت و سفارت مجموع اقدامات صورت گرفته را اطلاع داد همچنین جلساتی که با وزارت امور خارجه نروژ داشتند را اعلام کردند و مساله در حال پیگیری است.

صدیقی در پاسخ به این سئوال که چه اقداماتی باید صورت گیرد تا دوباره شاهد اتفاقات مشابه در دیگر کشورها نباشیم گفت: مقداری عادی سازی روابط در فضای سیاسی و بین المللی باعث خواهد شد که از این اتفاق ها رخ ندهد، فکر می کنم اگر ما در دو سه کشور به شکل حقوقی و قانونی این رای ها را بگیرم دیگر کشورها بعید است این مسیر را طی کنند.

 چندی پیش اعلام شد کشور نروژ  64 دانشجوی ایرانی را از کشور اخراج کرده است که هنوز این مساله تایید نشده است.


پر بازدیدترین دانشجويان خارجی

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank