پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / دانشجويان خارجی          06 امرداد 1393 - 28 July 2014


اخراج دانشجویان ایران از دانشگاه های نروژ به دلیل تحریم‌

اداره امنیت و اداره امور مهاجرین نروژ به اطلاع ۱۰ نفر از دانشجویان ایرانی مقاطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌های نروژ
رسانده‌اند که به دلیل نگرانی از نقض تحریم‌های بین‌المللی باید خاک این کشور را ترک کنند.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از تسنیم، اداره امور مهاجرین در کشور نروژ طی ماههای گذشته به جمعی از دانشجویان ایرانی مقاطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم و تحقیقات این کشور اطلاع داده مجوز اقامت آنها در ارتباط با تحریم‌های بین‌المللی وضع شده ضد ایران باطل شده است.

خانم کفاش یکی از 10 دانشجوی دوره تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌های نروژ است که با دریافت نامه‌ای از اداره امور مهاجرین مطلع شده‌‌اند باید کشور نروژ را ترک کنند. در نامه این اداره تصریح شده «سازمان امنیت و پلیس نروژ» معتقد است ادامه تحصیل این دانشجویان ممکن است منجر به انتقال فناوری‌های حساسی شود که در صنایع هسته‌ای ایران کاربرد دارند.

رسانه دولتی بی‌بی‌سی ضمن اعلام این خبر با برخی از دانشجویان ایرانی که به این دلیل از تحصیل منع شده‌اند گفت‌وگو کرده است.

«حمیده کفاش»، 27 ساله یکی از این دانشجویان است که قرار بوده دوره دکتری تخصصی در رشته مهندسی مواد را در دانشگاه علوم و تحقیقات نروژ آغاز کند، اما اکنون به وی گفته شده نمی‌تواند به تحصیل در این کشور ادامه دهد.

خانم کفاش یکی از 10 دانشجوی دوره تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌های نروژ است که با دریافت نامه‌ای از اداره امور مهاجرین مطلع شده‌‌اند باید کشور نروژ را ترک کنند. در نامه این اداره تصریح شده «سازمان امنیت و پلیس نروژ» معتقد است ادامه تحصیل این دانشجویان ممکن است منجر به انتقال فناوری‌های حساسی شود که در صنایع هسته‌ای ایران کاربرد دارند.

به گفته سازمان‌های امنیتی نروژ، در صورتی که چنین اتفاقی رخ دهد، نروژ با جریمه‌هایی به دلیل نقض موازین تحریم‌های بین‌المللی روبرو خواهد شد که بر سر برنامه هسته‌ای ایران وضع شده‌اند.

اما خانم کفاش می‌گوید زمینه تخصصی او هیچ ارتباطی با صنایع هسته‌ای ندارد.

دانشگاه علوم و تحقیقات برای این دانشجو و دو دانشجوی تحصیلات تکمیلی دیگر درخواست تجدید نظر کرده است. مقامات این دانشگاه هم با بیان اینکه این تصمیم بی‌پایه و نادرست است درباره آن ابراز نگرانی کرده‌اند.

خبرگزاری تسنیم در خرداد ماه سال جاری گزارش داده بود وزارت خارجه ایران مراتب نگرانی خود از موانع تحصیل دانشجویان را به آن کشور ابراز کرده است.

تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران با طرح ادعاهایی درباره برنامه هسته‌ای این کشور وضع شده‌اند. آمریکا، اسرائیل و کشورهای هم‌پیمان آمریکا مدعی هستند ایران در لفافه برنامه هسته‌ای خود در حال پیگیری اهداف نظامی برای دست‌یابی به تسلیحات اتمی است.

جمهوری اسلامی ایران همواره قاطعانه این ادعاها را رد و بر مصارف صلح‌آمیز انرژی هسته‌ای خود تأکید کرده است. تهران از کشورهای امضاکننده پیمان منع گسترش تسلیحات اتمی به شمار می‌رود که به کشورها حق برخورداری از انرژی هسته‌ای برای مصارف صلح‌آمیز را می‌دهد.تگ ها اخراج دانشجویان ایران دانشگاه های نروژ به دلیل تحریم‌ دانشجویان ایرانی

پر بازدیدترین دانشجويان خارجی

خبرنامه - شبکه های اجتماعی