پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / دانشجويان خارجی          29 شهریور 1393 - 20 September 2014


تاکید ظریف مبنی بر توجه بیشتر به حل مشکلات دانشجویان ایرانی


 وزیر امور خارجه کشورمان درباره مذاکرات کنونی ایران و 1+5 در نیویورک، خطاب به همتای نروژی خود گفت: اگر طرف مقابل آمادگی اتخاذ تصمیمات سخت را داشته باشد، امکان رسیدن به توافق حتی قبل از ۳ آذر وجود دارد.

 محمد جواد ظریف عصر جمعه به وقت محلی، با بورگه برنده در محل نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در نیویورک دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار آخرین تحولات مربوط به مذاکرات هسته‌ای میان جمهوری اسلامی ایران و کشورهای 1+5 و همچنین تحولات منطقه‌ای و همکاری‌های دوجانبه مورد گفت‌وگو قرار گرفت.

ظریف با اشاره به آخرین تحولات عراق گفت: در شرایطی که امنیت عراق در مرکز و شمال این کشور از سوی گروه تروریستی داعش مورد تهدید قرار گرفت، جمهوری اسلامی ایران کمک‌های خود را بلافاصله روانه آن کشور کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان رویکرد برخی از کشورهای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای در برخورد با تحولات منطقه مهم و راهبردی خاورمیانه و بویژه سوریه و عراق را به دور از واقع‌بینی توصیف و بر ضرورت اصلاح این رویکرد و توجه به خواست و انتخاب ملت ها تاکید کرد.

وی تهدید گروه‌های تروریستی فعال در منطقه را جدی دانست و افزود: از این سیاست توهم‌آمیز که با تقویت یک گروه تروریستی، قادر به دفع تهدیدات گروه تروریستی دیگری باشیم، باید پرهیز کرد.

وزیر امور خارجه نروژ نیز در این دیدار ضمن تصریح بر نفوذ و نقش منحصر به فرد جمهوری اسلامی ایران در منطقه گفت: اگر هوشیاری و دخالت به موقع ایران در مقابله با تهدید گروه داعش نبود، این گروه بر بسیاری از مناطق مهم و راهبردی سوریه و عراق سلطه می یافت.

بورگه برنده روابط دو جانبه ایران و نروژ را رو به پیشرفت و گسترش توصیف کرد و افزایش تماس‌ها را فرصتی مناسب برای تقویت مناسبات در حوزه‌های مختلف دانست.

وزیر امور خارجه نروژ در پاسخ به تاکید ظریف مبنی بر توجه بیشتر به حل مشکلات دانشجویان ایرانی مقیم آن کشور و ضرورت حل مشکلات آنها وعده داد: این موضوع را پیگیری و برای حل آنها تلاش کند.


تگ ها ظریف

پر بازدیدترین دانشجويان خارجی

خبرنامه - شبکه های اجتماعی