پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / دانشجويان خارجی          06 دی 1395 - 26 December 2016


 برگزاری چهارمین هم اندیشی دانشجویان ایرانی خارج از کشور

چهارمین نشست‌ «هم اندیشی دانشجویان ایرانی خارج از کشور» به دعوت نمایندگی مقام معظم رهبری در امور دانشجویان ایرانی خارج از کشور در پارک فناوری پردیس با عنوان «تعامل، فرصت یا تهدید» برگزار شد.

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از پارک فناوری پردیس، در نشست هم اندیشی دانشجویان ایرانی خارج از کشور، دانشجویان و فارغ التحصیلان ایرانی بسیاری از کشورهای مختلف دنیا، با هدف تصمیم‌گیری برای بازگشت و ماندن در ایران یا اقامت در خارج از کشور حضور یافتند.

در این نشست، دکتر علی جعفریان رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به نقش دانشجویان خارج از کشور برای توسعه کشور گفت: این قشر از ایرانیان که در خارج از کشور تحصیل می‌کنند به سه شیوه می‌توانند به توسعه ایران کمک کنند. گروه اول کسانی هستند که بعد از اتمام تحصیلات به کشور باز می‌گردند و در بخش‌های تحقیقاتی و آکادمیک و دانشگاهی مشغول به خدمت می‌شوند و با به کارگیری علوم و دانش‌های فراگرفته به توسعه کشور کمک می‌کنند.

وی افزود: گروه دوم افرادی هستند که به کشور بازگشته و تلاش می‌کنند با راه‌اندازی شرکت های دانش بنیان علم و تجربه خود را به منصحه ظهور برسانند و در بخش های دانش و فناوری موجب توسعه کشور شوند.

جعفریان تصریح کرد: گروه سوم هم افرادی هستند که به هر دلیلی به کشور باز نمی‌گردند که همین گروه هم می‌توانند از راه دور با ایجاد تعامل و انتقال دانش به داخل کشور به توسعه کشور کمک کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران به نقش مهم و کلیدی دانشجویان و فارغ التحصیلان خارج از کشور اشاره کرد و درخواست کرد تا این افراد فرصت های موجود را به کار بگیرند تا به پیشرفت کشور کمک کنند.

پر بازدیدترین دانشجويان خارجی

خبرنامه - شبکه های اجتماعی