پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / دانشجويان خارجی          14 تیر 1399 - 04 July 2020


نتایج یک نظرسنجی بین المللی از حدود ۴ هزار دانشجو در دنیا نشان می دهد که ۷۸ درصد دانشجویان معتقدند دانشگاه ها باید برای آموزش آنلاین در شهریه تخفیف قائل شوند.

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از خبرنگار مهر، نتایج نظرسنجی نظام آموزش عالی بین المللی کیواس از حدود ۴ هزار دانشجو در دنیا نشان می دهد که ۷۸ درصد دانشجویان معتقدند دانشگاه ها برای شهریه آموزش آنلاین باید تخفیف قائل شوند.

تحلیل گران کیواس یادآور شده اند که در گزارش های قبلی، نگرش دانشجویان بین المللی در مورد یادگیری آنلاین در هنگام بحران کروناویروس را بررسی کرده اند. برای کاوش در این مورد، تحلیلگران کیواس سؤالاتی جدید در این زمینه پرسیده اند که میزان تمایل پاسخ دهندگان به یادگیری آنلاین و چگونگی تأثیر آن در تصمیم گیری در مورد ثبت نام در دانشگاه را نشان می دهد.

نیمی از دانشجویان سال تحصیلی آنلاین را می پذیرند

از دانشجویان بین المللی آینده که علاقه مند هستند تحصیل خود در سال ۲۰۲۰ شروع کنند، پرسیده شد که آیا اگر شروع دوره بصورت آنلاین باشد، هنوز هم مایل به ادامه تحصیل در سال تحصیلی آینده هستند؟ ۴۷ درصد گفته اند بله، ۲۷ درصد تمایل نداشتند و ۲۷ درصد هم اطمینانی از این موضوع نداشتند.

این نتایج حاکی از آن است که ۴۷ درصد به صورت امیدوار کننده ای علاقه دارند آموزش را حتی به صورت آنلاین هم آغاز کنند. این نشان می دهد که دانشجویان بین المللی آینده برای شروع تحصیل خود به صورت آنلاین در سال تحصیلی آینده، آماده هستند و مراکز آموزش عالی می توانند مزایا و نقاط قوت خود در آموزش آنلاین را به اطلاع دانشجویان برسانند.

علاوه بر این، پاسخ دهندگان بیشتر تمایل دارند که آموزش آنلاین فقط برای یک دوره مشخص باشد. ۶۴ درصد دانشجویان گفته اند اگر آموزش آنلاین برای ۶ ماه باشد موافق شروع تحصیل هستند. آنچه باعث دلگرمی بیشتر است این است که در صورتی که آموزش آنلاین سه ماه طول بیانجامد و پس از آن آموزش حضوری آغاز شود ۷۵ درصد از دانشجویان آینده علاقمند هستند که تحصیلات خود را به صورت آنلاین آغاز کنند.

این نشان می دهد اگر دانشگاهها بتوانند به دانشجویان تضمین دهند که فقط برای مدت زمانی محدود (ترجیحاً فقط سه ماه) به صورت آنلاین آموزش می دهند، احتمال ثبت نام آنها در آن موسسه به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.

۷۸ درصد دانشجویان معتقدند دانشگاه ها برای شهریه آموزش آنلاین باید تخفیف قائل شوند

تحلیلگران کیواس از دانشجویان پرسیده اند که اگر قرار بود تحصیلات خود را بصورت آنلاین شروع کنید فکر می کنید این موضوع چقدر بر شهریه تاثیر بگذارد؟ ۷۸ درصد دانشجویان گفته اند دانشگاه ها باید در شهریه های خود تخفیف قائل شوند. ۸ درصد گفته اند شهریه ها باید همین طور بمانند، ۱۳ درصد مطمئن نبوده و یک درصد هم سایر موارد را انتخاب کرده اند.

این پاسخ ها به وضوح نشان می دهد که دانشجویان بین المللی آینده در صورت شروع تحصیل به صورت آنلاین، انتظار دارند از تخفیف شهریه برخوردار شوند. البته میزان تخفیف مدنظر دانشجویان، متفاوت است ۲۱ درصد معتقدند که باید بین ۲۱ تا ۳۰ درصد تخفیف وجود داشته باشد، ۲۰ درصد معتقدند که باید بین ۴۱ تا ۵۰ درصد تخفیف باشند و ۹ درصد هم معتقدند که باید بیش از ۷۰ درصد تخفیف شهریه وجود داشته باشد.

با توجه به این پاسخ ها روشن است که دانشجویان بین المللی آینده انتظار تخفیف قابل توجهی دارند. از آنجا که موسسات در تلاش هستند تا پذیرش دانشجو را در سال تحصیلی آینده افزایش دهند ارائه شهریه با تخفیف می تواند یک تفاوت کلیدی میان موسسات باشد.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین دانشجويان خارجی

خبرنامه - شبکه های اجتماعی