پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / پزشکی سلامت          05 اسفند 1392 - 24 February 2014


 برنامه تولید واکسن آنفلوآنزای فصلی در سال 93


معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به برنامه های کشوری برای تولید واکسن گفت: در سال 93 یک اتفاق جدید که می افتد این است که واکسن "پنتاوالان" یا DTP و هپاتیت بی که پیش از آن در برنامه تولید داخل بوده اند به اضافه هموفیلوس آنفلوآنزا، در سال آینده در برنامه تولید داخل قرار می گیرند.

دکتر رسول دیناروند در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: کسانی که تعهد می دهند آن را تولید کنند موظف می شوند با استفاده از امکانات داخلی و واردات این واکسن را فرموله کنند و تحویل دهند.

وی افزود: واکسن تولید داخل توسط انستیتو پاستور و موسسه رازی در حال انجام است. اما همواره به دلیل مشکلاتی که در تولید پیش آمده است مجبور شده ایم بخشی از نیاز را از خارج وارد کنیم. به طور مثال در سال 92 برای واکسن فلج اطفال بوجود آمد و سال پیش از آن برای یک مورد دیگر مشکل بوجود آمده بود.

دیناروند اظهار داشت: اما کل واکسن هایی که در برنامه واکسیناسیون ملی ما قرار دارد تولید داخل است. البته واکسن مننژیت هم تولید داخل است که در برنامه کشوری قرار ندارد و تنها به سفر و حجاج اختصاص دارد.

وی گفت: واکسن هایی که به جز برنامه واکسیناسیون ملی به دنبال تولید آن در داخل کشور هستیم یکی آنفلوآنزای فصلی و دیگری هموفیلوس آنفلوآنزا است . این دو واکسن در برنامه های تولید کشوری از سوی بخش خصوصی و واکسن سازهای اصلی کشور قرار دارند.

رئیس سازمان غذا و دارو خاطرنشان کرد: در سال 93 یک اتفاق جدید که می افتد این است که واکسن "پنتاوالان" یا DTP و هپاتیت بی که پیش از آن در برنامه بوده است در آن قرار دارد به اضافه هموفیلوس آنفلوآنزا، در سال آینده این به برنامه اضافه می شود.


تگ ها برنامه تولید واکسن آنفلوآنزای فصلی در سال 93 برنامه تولید واکسن آنفلوآنزای برنامه تولید واکسن آنفلوآنزای فصلی

خبرنامه - شبکه های اجتماعی