پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / موسسه آموزش عالی          24 آذر 1392 - 15 December 2013


 تصمیم وزارت علوم برای روسای دانشگاه ها و برای تعویض عجله‌ای نداریم

وزیر علوم تحقیقات و فناوری با تاکید بر این که تا پایان احکام 8 ساله روسای دانشگاه ها در خدمت آن ها هستیم، گفت: درباره روسایی که شکایتی از آن ها شده باشد هیات هایی از سوی وزارت علوم به این دانشگاه ها اعزام می شود تا بر اساس رای آن ها اقدام کنیم.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از: خبرنگار مهر، دکتر فرجی دانا در حاشیه مراسم افتتاح چهاردهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر درخصوص احکام روسای دانشگاه ها توضیح داد: روسای دانشگاه هایی که مدت احکام آن ها در حال طی شدن است تا انتهای احکام در خدمت آن ها هستیم.

وی با اشاره به برخی گلایه ها از روسای دانشگاه ها اظهار داشت: در صورتی که گله و شکایتی از روسای دانشگاه ها باشد، هیات هایی از سوی وزارت علوم به این دانشگاه ها اعزام خواهد شد و نتایج اعلام شده از سوی این هیات ها مبنای کار قرار می گیرد.

وی با اشاره به وضعیت برخی از روسای دانشگاه ها که حکم 8 ساله آن ها به پایان رسیده است، خاطر نشان کرد: روسای دانشگاه هایی که دوره هشت ساله آن ها به پایان رسیده است برای ابقای آن ها و یا جایگزین شدن آنها، هیات هایی از سوی وزارت علوم به این دانشگاه ها اعزام می شود تا نظرات هیات علمی و تشکل های دانشجویی را جویا شوند تا بر اساس آن فرد اصلح و متعهد که بتواند فضای آرامی در دانشگاه ها ایجاد کند را انتخاب کنیم.

وزیر علوم با اشاره به اینکه این اقدام با احتیاط و تأنی باید انجام گیرد، گفت: برای تعویض روسای دانشگاه ها عجله ای نداریم و قائل به این نیستیم که این حرکت شتابزده صورت گیرد.

نظر وزیر علوم در خصوص تغییر رئیس دانشگاه تهران

فرجی دانا همچنین با اشاره به تغییر رئیس دانشگاه تهران با تاکید بر این که ما تاکنون هیاتی به این دانشگاه اعزام نکردیم، یادآور شد: در این زمینه شایعات زیادی وجود دارد و برخی اوقات خبرهایی را می شنویم که من از شنیدن آن ها تعجب می کنم.

وی با ابراز امیدواری از این که روزی اطلاع رسانی جایگزین شایعه شود، ادامه داد: برای تعویض روسای دانشگاه ها تلاش می شود تا مکانیزم هایی در دانشگاه ها ایجاد شود تا با مراجعه به تشکل های دانشجویی، اعضای هیات علمی، نظرسنجی صورت گیرد.

وزیر علوم با بیان این که در این دوره مخفی کاری در وزارت علوم وجود ندارد، اظهار داشت: هیچ حکمی به صورت یکدفعه ای ایجاد نشده است بلکه قبلا با افراد تماس گرفته شده است و یا با دانشگاهیان مشورت کردیم.

تلاش برای تجاری سازی دستاوردهای پژوهشی

فرجی دانا با اشاره به طرح های ارائه شده در چهاردهمین نمایشگاه هفته پژوهش خاطر نشان کرد: برخی از طرح های ارائه شده در حد نمونه سازی اولیه است که با عرضه آن در این نمایشگاه اقدام به جذب سرمایه گذار برای تولید صنعتی آن خواهد شد.

وی به حمایت های مالی از شرکت های دانش بنیان و طرح های پژوهشی گفت: تسهیلاتی از طریق صندوق نوآوری و شکوفایی و صندوق توسعه ملی نیز به طرح هایی که به لحاظ اقتصادی مزیت هایی داشته باشند اعطا می شود.

تگ ها تصمیم وزارت علوم تصمیم وزارت علوم برای روسای دانشگاهها مصوبات آموزش عالی

پر بازدیدترین موسسه آموزش عالی

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت