پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / موسسه آموزش عالی          25 آذر 1392 - 16 December 2013


بدهکاری دانشگاه ها به افراد حقیقی و حقوقی و وضعیت بودجه آموزش عالیمعاون اداری مالی وزارت علوم با اشاره به بدهی سنگین دانشگاهها به افراد حقیقی و حقوقی، از علت افزایش و کاهش بودجه دانشگاهها، بدهکاری مراکز آموزش عالی به پیمانکاران و کسری بودجه دانشگاهها، گفت.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از :
محمد حسین امید - عضو هیأت علمی دانشگاه تهران و معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دفتر کار خود پاسخگوی سوالات خبرنگار خبرگزاری مهر شد.

وی در بخش نخست این گفتگو به آخرین وضعیت مالی و بودجه ای دانشگاهها و همچنین بدهکاری آنان به افراد حقوقی و حقیقی اشاره کرد.

معاون اداری مالی وزارت علوم با بیان اینکه سالی که به پایان آن نزدیک می شویم برای آموزش عالی کشور از نظر اعتبارات مالی سال بسیار بدی بود، ادامه داد: البته ما در جریان مشکلات دولت هستیم، متاسفانه سال گذشته هم برای دانشگاهها سال بدی بود و فکر می کنم آموزش عالی در میان دستگاههای دولتی بدترین وضعیت را داشت؛ تخصیص اعتبارات آموزش عالی در سال گذشته زیر 64 درصد و در واقع از تمام دستگاهها بدتر بود. از همین رو، دانشگاهها سال 91 را با سختی و بدهی به پایان بردند و سال 92 را هم با سختی و با تخصیص های پایین آغاز کردند.

وی نتیجه این تجمیع و مشکلات مالی را بدهی سنگین دانشگاهها به افراد حقیقی و حقوقی اعلام کرد و گفت: در هزینه های جاری، دانشگاهها نزدیک به یک هزار میلیارد تومان به افراد حقیقی و حقوقی، دستگاهها، آب، برق، گاز و شرکتهای طرف قراردادشان بدهکار هستند. در بخش عمرانی هم سال گذشته تخصیص ها در حد 10 درصد بود و پروژه ها راکد شد و دانشگاهها مبلغ 300 میلیارد تومان به پیمانکاران بدهکار هستند.

به گفته امید، 90 درصد این کسری بودجه مربوط به سال 91 و 10 درصد آن مربوط به سال 90 است.

این مقام مسئول وزارت علوم، درباره شرایط مالی سه ماهه آخر امسال دانشگاهها، اظهار داشت: امسال حدود 20 تا 30 درصد به بدهی دانشگاهها افزوده می شود و در سه ماهه سوم نیز به جای اینکه 75 درصد بودجه خود را دریافت کنند تاکنون 60 درصد بودجه به دانشگاهها اختصاص یافته و در واقع هنوز 15 درصد عقب هستند.

امید با بیان اینکه رشدی که دانشگاهها دارند آن چیزی نیست که بر اساس اختصاص سرانه باشد، تاکید کرد: این رشد بر اساس نظر سازمان مدیریت و برنامه ریزی است و بر اساس صلاحدید خودشان به یک بخشی رشد 25 درصد و به بخش دیگر رشد 15 درصد داده اند؛ بنابراین تفاوت رشدی که در بودجه دانشگاهها وجود دارد به علت نظر کارشناسی این سازمان بود و آن فرمولی که ما برای بودجه سرانه داشتیم نشان می دهد بسیاری از دانشگاهها کمتر یا بیشتر از حقشان دریافت می کنند.


تگ ها بودجه دانشگاهها بودجه آموزش عالی آموزش عالی موسسه آموزش عالی وضعیت بودجه آموزش عالی

پر بازدیدترین موسسه آموزش عالی

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت