پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / موسسه آموزش عالی          14 دی 1392 - 04 January 2014


اعضای هیات معتمد وزیرعلوم چه کسانی هستند و درخواست مهم هیأت از اساتید دانشگاه

گزارشهایی از دانشگاههای مورد بازرسی هیأت معتمد وزارت علوم می رسد که بر اساس آنها هویت برخی افراد تشکیل دهنده هیأت های اعزامی به دانشگاه و همچنین یکی از مهمترین درخواستهای این هیأت از اساتید اعلام شده است.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از: مهر، هیات نظارت و ارزیابی وزارت علوم یا به عبارتی هیات سه نفره معتمد وزیرعلوم چندی است برای بررسی تغییرات مدیریتی دانشگاه های کشور در حال سفر به دانشگاه های دولتی هستند.

ابتدا این هیات در دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی حضور یافت و پس از ارایه گزارش این هیات به وزیر علوم ریاست دانشگاه تغییر یافت، پس از آن، هیات معتمد وزارت علوم در دانشگاه های مختلف کشور حضور یافته و با گروه های مختلف حاضر در دانشگاه‌ها به بحث و تبادل نظر می پردازد و بنا به گفته برخی از تشکل های دانشجویی بیشتر این هیات علاقمند است در دیداری که با اعضای مختلف دارد درمورد نارضایتی آنان از ریاست دانشگاه بشنود.

حتی در این دیدارها از اعضای هیات علمی دانشگاه ها درخواست می شود که رئیس پیشنهادی خود را به هیات مذکور معرفی کنند که این مساله موجب شده روسای فعلی دانشگاه ها به این نوع شیوه ارزیابی اعتراض داشته باشند.

همچنین عنوان می شود که از قبل هماهنگی هایی برای حضور افراد و گروههای خاص در جلسات صورت می گیرد که این نیز موجبات اعتراض برخی دانشگاهیان را فراهم کرده است.

برخی از روسای دانشگاه ها نیز این شیوه ارزیابی را صحیح نمی دانند و معتقدند یک هیات با یک یا دو روز حضور در دانشگاه نمی تواند به ارزیابی درستی از وضعیت دانشگاه ها بپردازد.

حال سئوال مهمی که مطرح می شود این است که این هیات معتمد وزیرعلوم را چه کسانی تشکیل می دهند، براساس اعلام برخی روسای فعلی دانشگاهها، در بیشتر این هیات ها که برای نظارت و بررسی وضعیت دانشگاه ها اعزام می شوند یکی از افراد معتمد از دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه محل فعالیت سرپرست سابق وزارت علوم و مشاور فعلی دکتر رضا فرجی دانا حضور دارد.

البته در برخی موارد اعضای هیات علمی دانشگاه هایی مانند صنعتی اصفهان و امیرکبیر نیز این هیات معتمد را همراهی می کنند.

شنیده ها حاکی از آن است که دکتر هوشنگ طالبی نیز که اکنون سرپرستی دانشگاه اصفهان را دارد در برخی موارد از اعضای هیات معتمد وزیرعلوم بود که بعد از مدتی فعالیت در این هیات به عنوان سرپرست دانشگاه اصفهان معرفی شد.

در این میان برخی از روسای دانشگاهها نیز اظهار می دارند که به آنها اعلام شده هیأتی به دانشگاهشان اعزام نخواهد شد.

 تا کنون روسای دانشگاه های خواجه نصیرالدین طوسی، تفرش، اصفهان، پیام نور، گیلان، علم و صنعت، براساس گزارش هیات معتمد وزیرعلوم تغییر کرده اند.

تگ ها موسسه آموزش عالی آموزش عالی درخواست هیئات آمنه از اساتید دانشگاه مصوبات آموزش عالی

پر بازدیدترین موسسه آموزش عالی

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت