پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روز          12 خرداد 1390 - 02 June 2011

گزارش جدید بنیاد ملی سیاستهای آمریکا نشان می دهد حدود 70 درصد از فینالیستهای یکی از معتبرترین رقابتهای علمی در این کشور را فرزندان مهاجران به ویزه چینی ها تشکیل داده اند و آمریکاییها کمتر تاثیرگذارند.

به گزارش خبرگزاری مهر، در این گزارش آمده است که بسیاری از والدینی که به آمریکا مهاجرت کرده اند، بر روی تحصیل فرزندان خود در زمینه علوم و ریاضیات تاکید فراوان دارند زیرا این کار را راه اصلی برای موفقیت آنها می دانند.

آمار درآمدهای فارغ التحصیلان نیز این ایده را تایید می کند: بر اساس مطالعات جدید در دانشگاه جورج تاون درباره ارزش رشته های دانشگاهی، میانگین همیشگی درآمد سالانه برای لیسانس مهندسی 75 هزار دلار است در حالی که میانگین درآمد سالانه برای مشاور یا روانشناس 29 هزار دلار است.

بر اساس این مطالعه، پردرآمدترین فارغ التحصیلان دانشگاهها مهندسان نفت هستند که میانیگن درآمد سالانه آنها 120 هزار دلار است. در حالی که تنها 12 درصد از آمریکایی ها اصالتا آمریکایی نیستند، 70 درصد از فینالیستهای رقابتهای علمی معتبری مانند "رقابت استعداد برتر اینتل" در سال 2011 را فرزندان خانواده های مهاجر تشکیل داده اند.

از میان 40 منتخب نهایی این رقابت، 28 نفر اصالتا به کشورهایی دیگر تعلق داشته اند: 16 نفر از چین، 10 نفر از هند، یک نفر از کره جنوبی و یک نفر از ایران. تنها 12 نفر از منتخبان نهایی در این رقابت اصلیتی کاملا آمریکایی داشته اند.

از این رو این بنیاد معتقد است در هنگام تعیین سیاستهای مهاجرتی برای کشور آمریکا، باید فرزندان مهاجران به آمریکا که در علوم و ریاضی نسبت به دیگران برتری دارند را بیشتر به حساب آورد، در واقع این گزارش می تواند پیام هشداری علیه محدودیتهای جدید که در قوانین مهاجرت اعمال می شوند باشد زیرا چنین محدودیتهایی می تواند از ورود بسیاری از دانشمندان و محققان برجسته نسلهای آینده به آمریکا ممانعت کند.

تگ ها برترینهای علمی آمریکا

پر بازدیدترین گزارش روز

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت