پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روز          06 امرداد 1390 - 28 July 2011

پای خرید و فروش پایان نامه و صدور مدارک جعلی در دانشگاهها حتی به فراکسیون دانشگاهیان و کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هم باز شد و کار را به آنجا رساند تا بازدید سرزده مسئولان از مراکز غیرمجازی خرید و فروش پایان نامه مطرح شود.

به گزارش خبرنگار مهر، در آخرین جلسه ای که با حضور مصطفی پور محمدی - رئیس سازمان بازرسی کل کشور با حضور فراکسیون دانشگاهیان برگزار شد، سعدالله نصیری قیداری - نائب رئیس فراکسیون دانشگاهیان موضوع پیگیری خرید و فروش پایان نامه ها را به رئیس این سازمان پیشنهاد کرد.

اما نوک پیکان پاسخ پورمحمدی در این خصوص به سوی وزارت علوم و قوه قضائیه نشانه رفت. پورمحمدی در این باره تاکید می کند که سازمان بازرسی تنها وظیفه کشف و تذکر در این باره را دارد و بهتر است وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و قوه قضائیه این موضوع را پیگیری کنند و وارد عمل شوند.

نصیری قیداری که پیشنهاد بررسی نحوه پیگیری و برخورد با قاچاق، خرید و فروش مدرک‌های دانشگاهی و ضرورت نظارت بر کار مدیران را در جلسه اخیر فراکسیون مجلس مطرح کرد، در گفتگو با مهر از بررسی جدی خرید و فروش پایان نامه ها در هفته آینده کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خبر داد که قرار است وی پیش از آغاز جلسه این موضوع را با اعضای کمیسیون مطرح کند.

وی در پاسخ به این سئوال که مهمترین برخورد با مراجع فروش پایان نامه، چیست، تاکید کرد: قطعاً یکی از مهمترین اقداماتی که در این زمینه می بایست صورت گیرد بازید سرزده از این مراکز است که اعضای کمیسیون هم با این موضوع موافقت می کنند.

به عقیده نصیری قیداری در سالی که نقشه جامع علمی کشور رونمایی شد و مقام معظم رهبری روی پیشرفت بیشتر علم تاکیدات ویژه ای دارند، ناگهان مشاهده می کنیم برخی مراکز غیرمجاز اقدام به فروش پایان نامه میان دانشجویان می کنند و این امر در واقع حرکت در جهت مخالف نقشه جامع علمی کشور است.

همچنین، مصطفی کواکبیان - رئیس فراکسیون دانشگاهیان مجلس نیز در گفتگو با خبرنگار مهر، به بررسی جدی این موضوع در مجلس اشاره کرد و گفت: خرید و فروش پایان نامه مقابل دانشگاه تهران باب شده است و هر چند صدور مدارک جعلی در دانشگاههای جهان هم وجود دارد، اما این مورد می بایست هر چه زودتر در کشور جدی تر مطرح و پیگیری جدی شود.

به گزارش مهر، این روزها در برخی دانشگاهها به خصوص در مقاطع تحصیلات تکمیلی خرید و فروش پایان نامه ادامه دارد و تاکنون هیچ اقدام جدی نسبت به جمع آوری پایان نامه های جعلی در کشور صورت نگرفته است.

تگ ها خرید و فروش پایان نامه

پر بازدیدترین گزارش روز

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت