پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روز          10 امرداد 1390 - 01 August 2011

روستاي جاسبی دبيرستان دخترانه ندارد، واحد دانشگاه آزاد دارد!

در حالي كه دهستان جاسب زادگاه رییس دانشگاه آزاد از نبود دبیرستان دخترانه رنج می‌برد اما اهالي اين روستا شاهد افتتاح دانشگاه آزاد در محل زندگي خود هستند.

دانشگاه آزاد

به گزارش جهان به نقل از رجا، تأسیس شعب دانشگاه آزاد در شهرهای کوچک همواره یکی از انتقاداتی بوده است که کارشناسان و دلسوزان به مدیریت این دانشگاه وارد می‌‎دانند زیرا حضور چند هزار نفری دانشجویان غیر بومی باعث بر هم خوردن تناسبات مختلف شهری شده است.


به عنوان نمونه، شهر نراق که در ۱۸ کیلومتری دلیجان و ۷۰ کیلومتری کاشان قرار دارد، یکی از شهرهایی است که ورود دانشگاه آزاد به آن، اگرچه موجب رونق برخی فعالیت‌های شهری شده اما به بافت فرهنگی این شهر مذهبی آسیب وارد كرده و مشکلاتي را به همراه داشته و موجبات نگرانی و ناراحتی مردم شهر را فراهم آورده است.

بیشتر بودن تعداد دانشجویان از جمعیت قریب ۳۰۰۰ نفری این شهر موجب شده است تا فرهنگ و تناسبات اخلاقی حاکم بر زندگی مردم آن تحت تاثیر قرار گیرد.

رفت و آمد این تعداد دانشجو در شهر و سکونت ۱۵۰۰ نفر از آنها در خوابگاه و حضور مستمرشان در نراق دلیل برهم خوردن فضای فرهنگي حاکم بر شهر بوده است.

دانشگاه در زادگاه جاسبی

اما عجیب‌تر از مورد پیش گفته، ساخت دانشگاه در دهستانی است که دخترانش مجبور هستند برای ادامه تحصیل در دوره دبیرستان به شهرهای مجاور بروند.

دهستان جاسب که زادگاه رییس دانشگاه آزاد است، از هفت پارچه آبادی تشکیل شده که مجموعاً قریب ۱۵۰۰ نفر جمعیت دارد و به عنوان یک روستای کوچک خوش آب و هوا حکم ییلاق اهالی نراق را دارد.

این دهستان تنها تا مقطع راهنمایی مدرسه دخترانه داشته و دانش آموزان دختر آن مجبور هستند برای ادامه تحصیل در مقطع دبیرستان به شهرهای همجوار چون دلیجان و نراق در رفت و آمد باشند.

جالب آنکه در این دهستان به علت نزدیکی به شهر نراق و دلیجان ضرورتی برای وجود دبیرستان دخترانه دیده نشده است اما آقای جاسبی لازم دانسته اند تا زادگاه‌شان از دانشگاه برخوردار باشد.

nn


اگرچه رییس دانشگاه آزاد در مراسم افتتاح پروژه های عمرانی دانشگاه آزاد جاسب ايجاد دانشگاه آزاد اسلامي در نقاط مختلف کشور را نمونه عملي تحقق عدالت تحصيلي دانسته است اما در مورد اینکه تأسیس دانشگاه در روستایی با ۱۵۰۰ نفر جمعیت و در چند کیلومتری دانشگاهی دیگر چه توجیهی دارد، توضیحی نداده است.

سرازیر شدن چند هزار نفر دانشجو به این روستا در آینده ای نزدیک موجب ایجاد همان مشکلاتی خواهد شد که سابق بر این در سایر شهرهای کوچک به‌وجود آمد.

تگ ها روستای جاسبی دبيرستان دخترانه ندارد، واحد دانشگاه آزاد دارد!

پر بازدیدترین گزارش روز

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت