پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روز          20 اردیبهشت 1391 - 09 May 2012
ایران مقام اول را در زمینه شناورهای تندرو در جهان دارد

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری فارس: رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع با بیان اینکه ایران در زمینه شناورهای تندرو در جهان دارای مقام اول است گفت: شناور تندرو درخارج از ایران به معنای شناور مسابقه‌ای است اما معنای این مفهوم برای ما به جنگ تحمیلی برمی‌گردد.


مصطفی اثباتی رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع در افتتاحیه مرحله نهایی دومین دوره مسابقات شناورهای‌ هوشمند در محل دریاچه مصنوعی ورزشگاه آزادی با بیان اینکه جوانان مستعدی وارد حوزه بسیار با اهمیت صنایع دریایی شده‌اند اظهار داشت: این حوزه بسیار پر کاربرد و با اهمیت است. تاریخچه شکل گیری آن به جنگ تحمیلی برمی‌گردد. ما پس از جنگ به توسعه افزایش فناوری‌ها در این حوزه به خصوص در مورد شناورهای تندرو پرداختیم.

اثباتی با بیان اینکه مفهوم شناور تندرو در داخل و خارج از کشور متفاوت است افزود: شناور تندرو در کشورهای خارجی بیشتر به معنای شناورهای مسابقه‌ای به کار می‌رود. اما معنای این مفهوم برای ما به جنگ تحمیلی و استفاده نیروهای دریایی ایران از آن برمی‌گردد.

وی افزود: ما در ابتدا خودمان نام شناور تندرو را استفاده نمی‌کردیم اما شاهد بودیم رسانه‌ها چه در داخل و چه در خارج مثلا پس از عملیات اعلام می‌کردند که شناورهای تندرو سپاه فلان عملیات را انجام دادند. این گونه شد که این نام ماندگار شد.

رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع ادامه داد: لازم به ذکر است یادآور شوم شناور تندرو شناوری است است که سرعت بالا و ابعاد کوچک را در کنار هم داشته باشد و همچنین نیروهایی که آماده شهادت باشند به این مجموعه کاملا یک شناور تندرو اطلاق می‌شد. صرف سرعت نبود که ترس و واهمه در دل دشمن ایجاد می‌کرد.

اثباتی با بیان اینکه ایران در زمینه شناورهای تندرو در جهان دارای مقام اول است، تصریح کرد: ما این رقابت‌ها را صرفا به چشم یک مسابقه نمی‌بینیم و حمایت از آن را وظیفه خودمان می‌دانیم. مطمئن باشید همکاران ما که سال‌ها است تجربه در این زمینه دارند با بررسی این رقابت‌ها طرح‌ها و ایده‌های جدید گرفته و سعی در عملی کردن آنها خواهند داشت.


تگ ها شناورهای تندرو صنایع دریایی

پر بازدیدترین گزارش روز

ترجمه تخصصی دانشگاهی

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت