پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روز          17 بهمن 1391 - 05 February 2013

تاثیر تحریم بر ذهن دانشمندان ایرانیوزیر علوم،‌ تحقیقات و فناوری گفت: قائل به این نیستیم کسی و جایگاهی از بعد دانش تحریم شود، تحریم علمی معنا ندارد، هیچ کس و هیچ قدرتی نمی تواند ذهن دانشمندان را از خلاقیت و شکوفایی محروم کند.

پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش خبرنگار مهر، دکتر کامران دانشجو صبح امروز در مراسم تقدیر از برگزیدگان بیست و ششمین جشنواره خوارزمی گفت: جا دارد از شهدای ابتدا و طول انقلاب یاد کنیم و یادشان را گرامی بداریم و عهد ببندیم یاد این شهدا را ادامه می دهیم.

وزیر علوم با بیان اینکه بیش از ربع قرن از تاریخ برگزاری جشنواره خوارزمی می گذرد، تصریح کرد: من کار خود را پس از پایان تحصیلاتم از همین سازمان پژوهش ها آغاز کردم و حدود 3 یا 4 بار دبیر این جشنواره بودم. از آن زمان بنا بود که این جشنواره به سوی بین المللی شدن حرکت کند. اکنون خود را در منطقه و ثبت بین الملل تثبیت کرده است.

دانشجو افزود: طبق آمار یک‌هزار و 625 طرح در 17 گرایش از داخل و 40 کشور خارجی به جشنواره ارسال شده که 28 طرح داخلی و 7 طرح خارجی برگزیده شده اند.

وی بیان کرد: رسالت جشنواره خوارزمی دیده بانی علم و فناوری در سطح دنیا و شناسایی استعدادهای درخشان و معرفی آن به جامعه است به طوریکه در آحاد ملت ایران اعتماد به نفس و امید به آینده ایجاد شود.

وزیر علوم تحقیقات و فناوری ادامه داد: بطور کلی از دیدگاه اسلامی علمی مورد نظر ما است که ابزاری برای تعالی بشریت باشد نه ابزاری برای سلطه بر دیگران.

دانشجو با بیان اینکه دانش و علم را تحریم پذیر نمی دانیم، تصریح کرد: قائل به این نیستیم کسی و جایگاهی از بعد دانش تحریم شود، تحریم علمی معنا ندارد، هیچ کس و هیچ قدرتی نمی تواند ذهن دانشمندان را از خلاقیت و شکوفایی محروم کند. ما در ایران با پیشرفت‌هایی که دانشمندان با همکاری صنعت و دانشگاه داشته اند ثابت کردیم تحریم نمی تواند بر ذهن دانشمندان ایرانی تاثیر بگذارد.

وی میهمانان خارجی جشنواره را مورد خطاب قرار داد و گفت: ما ملتی هستیم رشد یافته در تحریم، از ابتدای انقلاب در تحریم بودیم و اگر رشدی حاصل شده در تحریم بوده است.

وزیر علوم تحقیقات و فناوری تاکید کرد: با هیچ کشور و دولتی ستیز نداریم، دنبال ستیز با آمریکا و غرب هم نیستیم، چون ملتی صلح‌طلب هستیم، اما غرب‌زدگی و غرب‌زدگی‌گرایی را نمی پذیریم، چون هویت داریم و این هویت ایرانی- اسلامی خود را نه تنها دوست داریم بلکه به آن افتخار می کنیم.

دانشجو ادامه داد: ملت ما اجازه نمی دهد به این هویت خدشه وارد شود.

وی در پایان صحبت های خود یاد و خاطره شهدای جهاد علمی شهید شهریاری، علیمحمدی، رضایی نژاد، احمدی روشن و تهرانی مقدم را که نابخردانه و خبیثانه توسط رژیم صهیونیستی به شهادت رسیدند، گرامی داشت.تگ ها تاثیرات تحریم دانشمندان تاثیر تحریم بر ذهن دانشمندان

پر بازدیدترین گزارش روز

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
موسسه پژوهش مدیریت
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت