پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روز          13 خرداد 1392 - 03 June 2013
چگونگی پیاده سازی نظام ملی فناوری، اجرایی کردن دانشگاه تمدن ساز، پیاده سازی نقشه جامع علمی کشور، برنامه برای آزاد کردن آموزش عالی از قید دولت از جمله سئوالهایی است که روسای 10 دانشگاه مادر از رئیس جمهورآینده دارند.

پرتال دانشگاهی به نقل از مهر، در عصر حاضر پیشرفت علمی حرف اول را در دنیا می زند و هر كشوری از لحاظ علمي پیشرفته تر باشد قدرت مانور بیشتری داشته و جايگاه و رتبه اش در سطح جهاني نیز ارتقاء می یابد.

اگر امروزه کشور ایران در مباحث هسته‌ای حرف برای گفتن دارد به دلیل پیشرفت علمی است که در این زمینه داشته و حتی در زمینه دفاعی اینکه استکبار جهانی نمی تواند حرفی برای گفتن در مقابله با کشورمان داشته باشد به واسطه رشدی است که در این زمینه بدست آورده ایم.

با توجه به جایگاه علمی در عصر حاضر و تأثیر گذاری بی نظیر آن بر سایر ابعاد جامعه، در این راستا روسای 10 دانشگاه مادر از رئیس جمهور آینده در زمینه آموزش عالی و میزان توجه وی به علم و فناوری سئوالاتی را مطرح کرده اند.

سئوالات روسای 10 دانشگاه مادر از رئیس جمهور آینده در زمینه آموزش عالی و علم و فناوری

شماره روسای دانشگاه دانشگاه

سئوال روسای 10 دانشگاه از رئیس جمهور آینده

1 دکتر رضا روستا آزاد صنعتی شریف چگونه نظام ملی فناری و نوآوری را درکشور پیاده  کرده و آن را  به پشتوانه اقتصاد دانش بنیان تبدیل می کنید ؟
2 دکتر مجید قاسمی صنعتی خواجه نصیر ادامه ارتباط بین صنعت و دانشگاه و چگونگی انجام آن در مباحث آموزشی و پژوهشی چگونه خواهد بود ؟ بحث بودجه دانشگاه‌ها و امکانات آموزشی و پژوهشی به چه صورت خواهد بود ؟
3 دکتر محمدمهدی طهرانچی شهید بهشتی در راستای پیاده سازی نقشه جامع علمی کشور با توجه با تحریم هایی که دنیای غرب علیه حوزه علم و فناوری اختیار کرده است چه راهکار اجرایی برای تحقق سند چشم انداز در حوزه علم و فناوری دارید؟
4 دکتر محمد اسماعیل گلشن صنعتی اصفهان چه برنامه ای برای رسیدن به دانشگاه تمدن ساز اسلامی دارید ؟
5 دکتر محمد حسین رامشت اصفهان برنامه ای برای انحلال وزارت علوم و آزاد کردن حوزه آموزش عالی از قید دولت مانند برخی از کشورهای پیشرفته دارید؟
6 دکتر محمد موذنی شیراز حمایت از دانشگاه‌ها و توسعه علم و فناری در کشور چگونه خواهد بود؟ چه برنامه ای برای  تامین تجهیزات آزمایشگاهی دانشگاه‌ها به ویژه دانشگاه های مادر دارید؟
7 دکتر حسن مروتی شهید چمران اهواز

در مورد ادامه روند تولید علم و تبدیل دانشگاه‌ها به دانشگاه‌های کار آفرین چه برنامه ای دارید؟

8 دکتر علی‌رضا رضوانی سیستان و بلوچستان در راستای گسترش فناوری نوین و اهتمام به مباحث پژوهشی چه مقدار سرمایه گذاری خواهید داشت ؟
9 دکتر سید محمد میرمحمدی میبدی یزد در رابطه با شرکت های دانش بنیان و حضور فعال اعضای هیات علمی نخبه و پژوهشگر در بخش فناوری چه برنامه ای دارید ؟
10 دکتر جهانشیرامینی کردستان

برای  تجهیز آزمایشگاه‌های دانشگاه‌ها و همچنین برای اجرایی کردن سند فرهنگی در دانشگاه ها چه برنامه ای دارید؟


از آنجا که ما در تولید علم رشد چشمگیری داشتیم اما در زمینه تبدیل این علم و ایده به محصول مشکلاتی داریم یکی از دغدغه های مهم روسای دانشگاهها همواره پیاده سازی نظام فناوری و تبدیل ایده به محصول است که از دولت آینده نیز انتظار فراهم کردن راهکاری برای عملیاتی کردن آن را دارند.

همچنین با توجه تحریمهایی که علیه کشورمان می شود انجام پژوهش به نفع نیازهای داخل کشور از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در این مسیر توجه ویژه به شرکتهای دانش بنیان، برقراری ارتباط موثر میان دانشگاه و صنعت حایز اهمیت است.

ایجاد دانشگاه تمدن ساز اسلامی و چگونگی پیاده سازی نقشه جامع علمی کشور از دیگر مواردی بود که روسای دانشگاه‌ها مطرح کرده و دغدغه اجرای آن را دارند.

تگ ها سوالات دانشگاهیان از رئیس جمهور سوالات روسای دانشگاه از زئیس جمهور

پر بازدیدترین گزارش روز

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت