پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روز          08 تیر 1392 - 29 June 2013


جزئیات نحوه پرداخت حقوق اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشگاه ها
معاون وزیر علوم درباره ادعای یک نماینده مجلس در خصوص اختصاص مبلغ غذای دانشجویان به حقوق استادان دانشگاهها، به ارائه توضیحاتی پرداخت و گفت: اصلا چنین چیزی امکان ندارد و باید کسی بی اطلاع باشد که چنین مواردی مطرح می کند.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از  مهر، مهدی ایرانمنش به ارائه گزارشی در خصوص نحوه محاسبه بودجه در هیأت امنای دانشگاهها کشور پرداخت و گفت: بودجه دانشگاهها در فرمهای مخصوصی توسط دبیر هیأت امنای دانشگاه مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. از مجموعه 15 فرم، سه فرم شماره یک، پیوست یک و شماره شش از اهمیت ویژه ای برخوردار است، ضمن اینکه یکصد نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این هیأتها عضویت و از این فرمها اطلاع کامل دارند.

وی درباره این فرمها، اظهار داشت: فرم پیوست یک دارای دو ردیف مستقل یعنی درآمد عمومی و درآمد اختصاصی است که این درآمدها در سبد بودجه دانشگاهها ریخته می شود، این درآمدها به دو سرفصل اعتبارات هزینه ای و تملک های دارایی تقسیم می شوند که هر کدام باید در محل خود هزینه شوند.

ایرانمنش ادامه داد: طبق قانون، تمام اعتبارات دانشگاهها به صورت کمک است و پس از پرداخت، به هزینه بعدی گرفته می شود یعنی وقتی هزینه قطعی گرفته شد کسی نمی تواند برای آن دستور دیگری صادر کند،   خاطرنشان می شود کل این اعتبارات در اختیار هیأت امنا است و حقوق اعضای هیإت علمی و کارکنان از درآمد عمومی و بخشی دیگر از درآمد اختصاصی بر اساس فرم شماره شش پرداخت می شود.

به گفته معاون وزیر علوم، سایر موارد هزینه های مربوط به حق التدریسها، رفاه دانشجویی و غیره در این فرم قرار دارد، من دست همه نمایندگان را می بوسم اما چرا برخی مطرح کردند که پول غذای دانشجو را به کارمندان داده اند؟ اصلا چنین چیزی امکان ندارند و باید کسی بی اطلاع باشد که این موارد را مطرح می کند.

توضیحات معاون وزیر علوم در خصوص پرداخت حقوق کارکنان غیرهیأت علمی

رئیس هیأتهای امنا و هیأت های ممیزه مرکزی وزارت علوم درباره آیین نامه های استخدامی بازنگری شده در این وزارتخانه به شش آیین نامه اشاره کرد و گفت: شش آیین نامه اساسی برای استادان و کارکنان دانشگاهها از سوی وزارت علوم بازنگری شده اند، در سال 89 آیین نامه ارتقا بازنگری و تدوین شد، آیین نامه جامع مدیریت دانشگاهها که 19 سال بود بازنگری نشده بود نیز به علت پراکندگیهایی که داشت مورد بازنگری قرار گرفت. در سال 90 نیز چهار آیین نامه مالی معاملاتی، استخدامی اعضای هیإت علمی، استخدامی کارکنان و تشکیلاتی دانشگاهها تصویب شد.

وی درباره آیین نامه استخدام کارکنان، اظهار داشت: سیاست بر این بود که کل پرداختهای کارکنان دانشگاهها به منظور عدالت بیشتر تجمیع شود، در فرم شماره 6 محل پرداختیهای اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاهها به طور کامل مشخص شده است، در دانشگاهها حقوق کارمندان کم بود و مجبور بودند برای افزایش حقوقشان اضافه کار بمانند اما باز هم در پرداخت حقوقشان اجحاف شد و برای کارکنان دغدغه ایجاد می کرد، ما اعلام کردیم این موارد باید جمع شود و وقتی کارمند حکم کارگزینی دارد نباید حقوق 300 تا 400 تومان داشته باشد.

ایرانمنش با بیان اینکه حقوق کارکنان ما به طور متوسط از محل اضافه کارها و بر اساس آیین نامه جدید افزایش یافت، افزود: برای اضافه کار هم شرط گذاشتیم، بنابراین اعلام کردیم که یک کارمند حتماً باید در خارج از ساعت اداری و به شرط وجود کار به مدت 5 ساعت کمتر یا بیشتر با تایید مسئول دانشگاه می تواند اضافه کار داشته باشد؛ در واقع حقوق کارمندان 150 هزار تومان افزایش یافته است که در محل اضافه کار این حقوق پرداخت می شود.

وی درباره جزء یک بند "و" بودجه پیشنهادی دانشگاه‌ ها مربوط به پرداختی جداگانه به کارکنان، اظهار داشت: این موضوع بار مالی بر اعتبار دانشگاه‌ ها اضافه نکرد، زیرا گفتیم تا سال 91 این پرداختی از درآمد اختصاصی دانشگاه‌ ها داده شود.

وی تاکید کرد که از محل درآمد اختصاصی دانشگاه به کارمندان حقوق پرداخت می شود زیرا کارمندان هم باید در تولیدات علمی دانشگاه نقش داشته باشند، از آبدارچی گرفته تا نگهبان دانشگاه می توانند با چند ساعت ماندن و ایجاد شرایط مناسب برای فعالیت استادان، در این هدف نقش داشته باشند.

معاون وزیر علوم تاکیدکرد: به ازای هر سه عضو هیأت علمی باید دو کارمند وجود داشته باشد، با این آیین نامه بسیاری از دانشگاهها صرفه جویی هم داشتند و کارکنان نیز هم اکنون از حقوق خود راضی هستند چون می توانند روی حقوق خود حساب کنند.


تگ ها اخبار دانشگاه نحوه پرداخت حقوق اساتید نحوه پرداخت حقوق کارمندان دانشگاه ها

پر بازدیدترین گزارش روز

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت