پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روز          11 مهر 1392 - 03 October 2013


استخدام دانشجویان جهت فعالیت در شبکه های اجتماعی اسرائیلی

استخدام دانشجویان از سوی رژیم اسرائیل برای اهداف تبلیغاتی در شرایطی که این روز‌ها، تحلیلگران غربی همواره از قرار گرفتن رژیم اسرائیل در موضع انزوا به واسطه شکل‌گیری روندهای جدید دیپلماتیک در سطح منطقه سخن می‌گویند، دولتمردان این رژیم تلاش دارند با ‌هر شیوه‌، برای خود نفوذی در عرصه تعاملات جهانی دست و پا کنند.

به گزارش «تابناک»، ‌«آسوشیتدپرس» خبر داده که رژیم اسرائیل به دنبال استخدام دانشجویان دانشگاه‌هاست تا به نیابت از این رژیم‌ پیام‌های هواداری از صهیونیست‌ها را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنند. البته این کار بدون شناسایی هویت واقعی و وابستگی این افراد انجام می‌گیرد.

به نوشته این خبرگزاری، دفتر نخست وزیری رژیم اسرائیل اعلام کرده به دانشجویانی که حاضر شوند برای مقابله با «اظهارات یهود‌ستیزانه» و «درخواست‌های آنلاین برای منزوی کردن اسرائیل» با این رژیم همکاری کنند، بورسیه تحصیلی داده خواهد شد. بنا بر اعلام این دفتر، پیام‌های این دانشجویان به موازات بیانیه‌های مقامات دولتی تنظیم خواهد شد.

در این بیانیه آمده است: «این یک پروژه پیشگامانه است که با هدف تقویت دیپلماسی ملی اسرائیل و تطبیق ‌آن با تغییرات صورت گرفته در عرصه مصرف اطلاعات تدوین شده است».

یک مقام اسرائیلی نیز گفته، دریافت کنندگان بورسیه آزادند ‌خود را عضو این پروژه معرفی کنند و یا نا‌شناس ‌بمانند.

این مقام اسرائیلی گفت: «هر کسی که به این اقدام باورد دارد، می‌تواند به آن بپیوندد».
وی افزود: قرار است دفتر نخست وزیری، مبلغ ۷۷۸ هزار دلار بودجه به این پروژه اختصاص دهد و «مجمع ملی دانشجویان اسرائیلی» از میان کسانی که خواستار مشارکت در این پروژه هستند، ‌گزینش خواهد کرد.

هرچند این مقام اسرائیلی نخواسته نامش فاش شود، ‌روزنامه «هاآرتص» می‌نویسد: این فرد که مسئول پروژه نیز هست، «دنی سیمن»، از مقامات دیپلماسی عمومی رژیم اسرائیل است که به واسطه انتشار اظهارات ضداسلامی در صفحه فیس‌بوک خود شناخته شده است.

هاآرتص برخی از مطالب توهین‌آمیز این مقام صهیونیست را ‌منتشر کرده است؛ از جمله در یک مورد ‌نوشته که «آیا آغاز روزه ماه رمضان به این معناست که مسلمانان از خوردن یکدیگر در ‌روز خودداری می‌کنند؟». در مطلبی دیگر، وی با ناسزا از یک مقام ارشد فلسطینی یاد می‌کند.

اما آسوشیتدپرس اشاره می‌کند که این گونه اقدامات رژیم اسرائیل در عرصه رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی چیز جدیدی نیست. ارتش این رژیم نیز پیش از این یک واحد «رسانه‌های تعاملی» ایجاد کرده که در آن، شماری از سربازان وظیفه انتقال پیام‌های ارتش در شبکه‌های اجتماعی را بر عهده دارند.
 
این امر بیش از هر چیز بدان سبب است که به باور مقامات اسرائیلی، فضای رسانه‌ای جهانی به شدت به ضرر رژیم اسرائیل و صهیونیست‌هاست.


پر بازدیدترین گزارش روز

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت