پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 97 نتایج ارشد 97 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 97 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 97 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روز          11 اسفند 1395 - 01 March 2017


۵۰ درصد مراکز آموزش عالی زیر خط استاندارد هستند

معاون آموزشی وزارت علوم گفت: در بخش دولتی از میان ۱۴۳ مرکز آموزش عالی نزدیک ۵۰ درصد مراکز زیر خط استاندارد قابل قبول هستند و در طرح ساماندهی، صحبت از انحلال هیچ موسسه ای نیست.

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از وزارت علوم، اجلاس روسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و پارک های علم و فناوری با حضور وزیر علوم، معاونان و مدیران کل و روسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و پارک های علم و فناوری به میزبانی پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران برگزار شد.

مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزارت علوم با اشاره بر طرح آمایش آموزش عالی گفت: امروز، اجرای طرح آمایش آموزش عالی یکی از مهم ترین دغدغه های وزارت علوم است که شامل هشت کلید واژه اصلی می شود و ما باید برای این هشت نکته برنامه ریزی جامعی داشته باشیم.

وی اولین نکته مهم در این طرح را ساماندهی موسسات آموزش عالی دانست و گفت: در بخش دولتی از میان ۱۴۳ مرکز آموزش عالی دولتی نزدیک ۵۰ درصد مراکز زیر خط استاندارد قابل قبول هستند و در طرح ساماندهی، صحبت از انحلال هیچ موسسه ای نیست بلکه تنها بحث ارتقا مطرح است.

 شریعتی نیاسر به بحث منطقه بندی مراکز آموزش عالی اشاره کرد و افزود: طرح تقسیم مراکز آموزش عالی به ۱۰ منطقه انجام و ابلاغ شده و ما امروز پیگیر گسترش طرح تفویض اختیار برای مراکز آموزش عالی دانشگاهی و مراکز منطقه ای هستیم تا تصمیماتی که در نشست های منطقه ای انجام می شود دقیق تر و کارشناسی تر باشد و این طرح شامل گسترش رشته ها، ایجاد تقویم زمانی سال تحصیلی، مرتفع کردن ابهامات قوانین و اصلاحات آیین نامه ای می شود.

وی به تفویض اختیار در دانشگاه ها اشاره کرد و گفت: دانشگاه های سطح ۱ و ۲ با سابقه طولانی باید بتوانند برنامه ریزی و تدوین و بازنگری برنامه های درسی خود را شخصاً انجام دهند.

معاون وزیر علوم با اشاره به بحث برنامه محور بودن موسسات آموزش عالی افزود: خیلی از موسسات تازه تشکیل و کم تجربه برای تصمیم گیری خود برنامه محوری ندارند و امیدواریم در سال آینده کلیه مراکز دانشگاهی یک برنامه راهبردی که در هیات امنا تصویب شده باشد، داشته باشند.

شریعتی نیاسر به امر نظارت اشاره کرد و گفت: اساساً دستگاه های نظارتی ما باید یک نقش کلیدی و تاثیر گذار روی عملکرد مراکز داشته باشند و نظارت محور بودن تصمیمات بسیار مهم است.

وی در خصوص پذیرش مستقیم دانشجو توسط مراکز پژوهشی گفت: غالباً مدیران پژوهشی بر این باورند که اگر نیازها و مشکلات مراکز پژوهشی مرتفع شود دیگر این مراکز نیازی به پذیرش مستقیم دانشجو ندارند و در این رابطه طی گفتگویی که با مراکز دانشگاهی و پژوهشی داشتیم پیش نویس طرح تعامل با پژوهشگاه ها و مراکز پژوهشی را آماده کردیم.

معاون آموزشی وزارت علوم به طرح های اقتصاد مقاومتی دروزارت علوم اشاره کرد و گفت: طرح رسیدن ۵ دانشگاه به سطح ۲۰۰ دانشگاه برتر دنیا در افق ۱۴۰۴ از طرح های اقتصاد مقاومتی وزارت علوم است که مقدمات آن انجام شده، کارگروه اولیه تشکیل شده وما باید تلاش کنیم در عرصه های بین المللی روند رو به رشدی داشته باشیم.

شریعتی نیاسر گفت: به نظر می رسد باید به امر آموزش به طور متمرکز توجه بیشتری شود و ما از سال آینده دهه اول اردیبهشت ماه را دهه سرآمدی آموزش نامگذاری می کنیم که در این دهه به تعامل بین دستگاه ها در مناطق، پیوند میان آموزش و پژوهش، ارتقا شیوه های نوین آموزش در دانشگاه ها، تعامل میان استاد و دانشجو و آوردن آموزش در بستر جامعه پرداخته خواهد شد.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید.
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید .
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.پر بازدیدترین گزارش روز

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank