پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba


عنوان بین الملل از شعب دانشگاهی حذف می شود

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری مهر ، مدیر کل گسترش وزارت علوم با بیان اینکه عنوان "بین الملل" از پردیسهای دانشگاهی به علت عدم تحصیل دانشجویان خارجی در این واحدها حذف شد، اعلام کرد که تمام شعب دانشگاهی از مناطق آزاد به نزدیکی سایت اصلی دانشگاه منتقل می شوند.

ابوالفضل حسنی اضافه کرد: به دلیل اینکه دانشجوی خارجی در پردیسهای بین الملل تحصیل نمی کرد و تنها دانشجویان داخل در این واحدها مشغول به تحصیل بودند، لغت " بین الملل" هیچ ارتباطی با این پردیسها نداشت از این رو حذف شد.

وی ادامه داد: این واحدها به واحد پردیسی یا پردیسهای دانشگاهی تبدیل می شوند تا بتوانند فعالیت تحصیلات تکمیلی انجام دهند. علاوه بر این، در دفتر گسترش شیوه نامه ای تدوین شد تا به دانشگاههای بزرگ و مادر این امکان داده شود که در نزدیکی سایت دانشگاهی یا شهرشان یا کمی دورتر پردیس دانشگاهی را احداث کنند تا پذیرش دانشجوی شهریه ای این دانشگاهها در آنجا صورت گیرد.

حسنی اظهار داشت: این امر در حال اجرا و توسعه است و دانشگاههایی که از نظر هیأت علمی توان دارند وزارت علوم برای آنان پردیس دانشگاهی ایجاد می کند.

مدیر کل دفتر گسترش وزارت علوم با اشاره به وضعیت تحصیلی دانشجویان خارجی در این پردیسها اظهار داشت: دانشجویان خارجی از طریق راه اندازی دوره های مشترک تحصیل می کنند که این دوره ها در پردیسهای دانشگاهی یا در سایت اصلی دانشگاه برگزار می شود.

این مقام مسئول در وزارت علوم افزود: دانشگاهها در زمینه جذب دانشجویان خارجی می توانند با دانشگاههای معتبر خارجی که قابل رقابت با دانشگاههای داخلی هستند تفاهم نامه همکاری به منظور جذب دانشجو امضا کنند. این تفاهم نامه باید به طور شفاف وظایف هر دو دانشگاه را مشخص کند و بر اساس رشته های میان رشته ای و توسعه هدفمند آموزش عالی اقدام به تربیت دانشجویان کند.

به گفته حسنی شهریه دانشجویانی که تمایل به تحصیل در این پردیسها را دارند 10 تا 15 درصد از شهریه دانشجویان خارجی شاغل به تحصیل در پردیسهای ذکر شده کمتر است اما میزان آن با زمانی که واحدهای کیش یا قشم تحصیل می کردند تفاوت زیادی ندارد.

وی گفت: هر سال میزان 10 درصد به شهریه ها افزوده اما سعی می شود شهریه ها تغییری نکند. ضمن اینکه شهریه ها باید به تصویب هیئت امنای دانشگاه برسد.تگ ها عنوان دانشگاه بین الملل شعب دانشگاه حذف
موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت