پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / همکاری با دانشگاه خارجی          04 اردیبهشت 1398 - 24 April 2019


دانشگاه های اصفهان و فردوسی مشهد در همکاری مشترک علمی با دانشگاه های خارجی، دانشجوی مشترک دکتری پذیرش می کنند.

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از خبرنگار مهر، بر اساس ظرفیت اعلام شده در دفترچه انتخاب رشته آزمون ورودی دوره دکتری (Ph.D) نیمه متمرکز سال ۹۸ در رشته‌های زبان و ادبیات عرب و ادبیات فرانسه داوطلبان می‌توانند از دوره مشترک با دانشگاه‌های خارجی بهره مند شوند.

دانشگاه فردوسی مشهد در رشته ادبیات فرانسه مشترک با دانشگاه سوربن فرانسه دانشجو می‌پذیرد. ظرفیت پذیرش در این رشته ۳ نفر است.

دانشگاه فردوسی مشهد همچنین تمهیدات لازم را به منظور استفاده دانشجویان دوره‌های دکتری از فرصت مطالعاتی خارج از کشور (بورس کوتاه مدت) با توجه به شرایط و ضوابط موجود را فراهم کرده است.

شرایط اختصاصی پذیرش دوره مشترک رشته دکتری ادبیات فرانسه با دانشگاه سوربن فرانسه به این گونه است که دانشجو موظف است نیمی از دوره را در دانشگاه فردوسی و نیم دیگر را در
دانشگاه سوربن نوول بگذراند.

سه نفر در دوره روزانه در سال اول پذیرفته می‌شوند. هزینه سفر و زندگی در فرانسه برعهده دانشجو خواهد بود و رساله دکتری دانشجویان منتخب به صورت مشترک توسط یک استاد از دانشگاه فردوسی و یک استاد از دانشگاه سوربن نوول راهنمایی خواهد شد.

محل دفاع (مشهد یا پاریس) در زمان دفاع تعیین خواهد شد. هیئت ژوری چه برای گزینش اولیه و چه برای دفاع از رساله منتخب از دو استاد از مشهد و دو استاد از پاریس خواهد بود.

همچنین دانشگاه اصفهان نیز در یک برنامه مشترک با لبنان دوره مشترک دکتری در رشته زبان و ادبیات عرب با ظرفیت ۳ نفر راه اندازی کرده است.

پذیرش دانشجو در دوره مشترک با دانشگاه لبنان به صورت نیمه متمرکز و همراه با مصاحبه انجام خواهد گرفت.

تسلط کافی به مکالمه به زبان عربی ضروری است و طول دوره دکتری مطابق با آئین نامه دانشجویان دوره دکتری است.

داوطلب باید حائز تمام شرایط مندرج در دفترچه راهنمای آزمون ورودی دوره دکتری سال ۱۳۹۸ باشد و داوطلبان مرد از لحاظ قوانین و مقررات وظیفه عمومی منع قانونی برای ادامه تحصیل نداشته باشند.

دانشجویان واحدهای درسی را در دانشگاه اصفهان می‌گذرانند و برای شروع تدوین رساله دکتری به مدت یک سال در دانشگاه لبنان مستقر خواهند شد و سپس برای تکمیل رساله به دانشگاه اصفهان بازخواهند گشت. رساله دانشجویان به صورت مشترک با استاد راهنمای اول از دانشگاه اصفهان و استاد راهنمای دوم از دانشگاه لبنان و به زبان عربی ترجمه خواهد شد.

دانشجویان پس از اتمام دوره دانشنامه دکتری را از هر دو دانشگاه دریافت خواهند کرد. هزینه‌های مسافرت، بیمه، ویزا و تحصیل در لبنان به عهده دانشجویان خواهد بود.

دانشگاه لبنان برای یکسال خوابگاه دانشجویی در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. مراسم دفاع از رساله دانشجو در دانشگاه اصفهان خواهد بود.

دانشجویان در تمام مدت تحصیل ملزم به رعایت قوانین، ضوابط و مقررات آموزشی، دانشجویی و انضباطی دانشگاه اصفهان و دانشگاه لبنان هستند. فقط برای این دوره که دوره اول دکتری مشترک با لبنان است دو دانشگاه وجهی بابت ثبت نام و انتخاب واحدهای درسی و رساله دریافت نخواهند کرد.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین همکاری با دانشگاه خارجی

خبرنامه - شبکه های اجتماعی