پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / همکاری با دانشگاه خارجی          22 اردیبهشت 1398 - 12 May 2019


رئیس دانشگاه امیرکبیر با اشاره به توسعه ارتباطات بین الملل این دانشگاه در سال‌های اخیر گفت: این دانشگاه آمادگی دارد تا همکاری‌های علمی و آموزشی خود را با دانشگاه پوآتیه فرانسه تقویت کند.

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر سید احمد معتمدی در نشست مسئولان دانشگاه «پوآتیه» فرانسه گفت: با توجه به اینکه در فرانسه تحصیل کرده ام با دانشگاه‌های این کشور آشنایی لازم را دارم. دانشگاه پوآتیه فرانسه جز دانشگاه‌های خوب این کشور است و آمادگی داریم تا همکاری‌های علمی و آموزشی خود را با این دانشگاه تقویت کنیم.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: در حال حاضر بیش از ۴ و نیم میلیون دانشجو در ایران مشغول به تحصیل هستند و این در حالی است که پیش از انقلاب اسلامی تنها ۱۷۰ هزار دانشجو در کشور وجود داشت. بنابراین سیاست دولت بر این است که بر روی سرمایه‌های انسانی سرمایه گذاری کند.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: دانشگاه‌های بزرگ و دارای قدمت ایران همواره سعی کردند در کنار توسعه کمی، توسعه کیفی را نیز دنبال کنند.

معتمدی گفت: ارتباط بین المللی با دانشگاه‌های خوب دنیا یکی از روش‌های افزایش کیفیت علوم در سطح دانشگاه‌ها بشمار می‌رود بنابراین دانشگاه‌های بزرگ ایران علاقه دارند با دانشگاه‌های خارجی از جمله دانشگاه پوآتیه فرانسه ارتباط داشته باشند.

آمادگی دانشگاه فرانسه برای همکاری با دانشگاه‌های ایران

پروفسور ایو ژان، رئیس دانشگاه پوآتیه فرانسه نیز در این جلسه گفت: این دانشگاه علاقه دارد در زمینه‌های ادبیات، حقوق، ریاضیات و محیط زیست با دانشگاه‌های کشور ایران همکاری داشته باشد.

وی عنوان کرد: دانشکده ریاضیات این دانشگاه در حوزه‌هایی مانند بیولوژی و تصویربرداری پزشکی نیز فعالیت می‌کند که علاقه داریم در این حوزه‌ها نیز با دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دیگر دانشگاه‌های کشور ایران همکاری کنیم.

رئیس دانشگاه پوآتیه فرانسه اظهار کرد: همچنین در این دانشگاه در زمینه آب، انرژی و محیط زیست نیز فعالیت می‌کنیم و یک مرکز چند زمینه‌ای با محوریت شیمی، بیولوژیک و زیست محیطی نیز در این دانشگاه فعال است. دانشگاه پوآتیه جز دانشگاه‌هایی است که در زمینه پیوند اعضا نیز فعالیت می‌کند.

وی گفت: دانشگاه‌های مختلف در زمینه آموزش الکترونیکی سرمایه گذاری کرده اند و دانشگاه ما نیز در این زمینه متمرکز شده و علاقه داریم که به صورت الکترونیکی نیز کار کنیم و تجربه خود را در این زمینه ارائه کنیم.

رئیس دانشگاه پوآتیه فرانسه تاکید کرد: این دانشگاه در حوزه‌های حمل و نقل و هوافضا نیز فعالیت می‌کند که در این حوزه‌ها نیز می‌توانیم با دانشگاه‌های ایران همکاری داشته باشیم.

پروفسور لوویر، معاون دانشگاه پوآتیه فرانسه نیز در این جلسه گفت: تحقیقات با کیفیت عالی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دانشگاه‌های کشور ایران انجام می‌شود.

وی با اشاره به موضوع محیط زیست گفت: دانشگاه پوآتیه فرانسه از سوی دولت به عنوان مسئول توسعه پایدار و توجه به ویژگی‌های زیست محیطی انتخاب شده است بنابراین تحقیقات در این زمینه برای ما بسیار مهم است.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین همکاری با دانشگاه خارجی

خبرنامه - شبکه های اجتماعی