پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / همکاری با دانشگاه خارجی          03 امرداد 1401 - 25 July 2022


معاون بین الملل دانشگاه علوم پزشکی ایران از ایجاد شعبه بین الملل دانشگاه علوم پزشکی ایران در یکی از کشورهای آفریقایی خبر داد و گفت: بین المللی سازی جزء اهداف استراتژیک دانشگاه است.

پرتال دانشگاهی به نقل از دکتر مهدی مقتدایی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: در حوزه جذب دانشجویان غیر ایرانی در دانشگاه علوم پزشکی ایران، در دو سه سال به بیش از سه برابر افزایش یافته است.

وی افزود: در سال‌های اخیر با توجه به بازاریابی که در کشورهای منطقه انجام داده ایم، مراجعین به دانشگاه به منظور آپلای کردن و تقاضای تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی ایران رشد خوبی داشته است و تا حدی این تقاضاها مطرح شده که نمی‌توانیم پاسخگوی همه متقاضیان باشیم و باید از میان آنها انتخاب کنیم.

معاون بین الملل دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: البته پاسخ به تقاضای همه متقاضیان تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی ایران از سوی دانشجویان غیر ایرانی مستلزم این است که زیرساخت‌های لازم برای آمدن دانشجویان خارجی فراهم باشد. بسیاری از این فرآیندها اصلاح شده اما هنوز برخی از این فرآیندها نیازمند اصلاح هستند.

وی خاطرنشان کرد: در کشور این ظرفیت وجود دارد اما باید ظرفیت‌ها را به روز رسانی کرد. زمانی که یک دانشجویان غیر ایرانی برای تحصیل به ایران می‌آید یک مواردی از نظر وی مهم است که همان موارد ممکن است آن اهمیت را برای ما به عنوان میزبان نداشته باشد از همین رو باید به آنها توجه کرد که این مسئله خود به خود موجب جذب دانشجویان خارجی می‌شود.

مقتدایی بین المللی سازی دانشگاه علوم پزشکی ایران را جز اهداف استراتژیک دانشگاه برشمرد و گفت: روابط بین دانشگاهی، ارتقا اساتید، آوردن اساتید بین المللی، ارسال اساتید به دانشگاه‌های دیگر، تبادل دانشجو، انجام پروژه‌های تحقیقاتی مشترک و اقداماتی از این قبیل می‌تواند دانشگاه را از منظر بین المللی بودن ارتقا دهد.

معاون بین الملل دانشگاه علوم پزشکی ایران اظهار داشت: برای همه این حوزه‌ها برنامه‌هایی در دست اقدام است که به مرور اجرایی می‌شود.

مقتدایی یادآور شد: برای شعبه بین الملل دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز یکی از کشورهای آفریقایی را مدنظر قرار داده ایم و با مذاکره با سفرای کشورهای آفریقایی در حال رایزنی هستیم.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین همکاری با دانشگاه خارجی

خبرنامه - شبکه های اجتماعی