پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / کنکور          25 فروردین 1390 - 14 April 2011

اولین آزمون نیمه متمرکز دکتری (Ph.D) سال 1390 امروز پنجشنبه 25 فروردین در 32 شهر ایران و 61 حوزه امتحانی با رقابت 130 هزار و 900 نفر در 9 گروه و 107 کد رشته آغاز شد که نتایج اولیه این آزمون در خرداد ماه و نتایج نهایی در شهریور ماه اعلام خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، ترکیب جنسیتی شرکت کنندگان در اولین آزمون دکتری سال 90 به این ترتیب است که 80 هزار و 69 نفر معادل 61 درصد را مردان و 50 هزار و 911 نفر معادل 39 درصد را زنان تشکیل می دهند.

نوبت صبح این آزمون ساعت 8 صبح آغاز شده که در بخش آزمون استعداد تحصیلی آن 40 سئوال مطرح شده و 120 دقیقه برای پاسخ دهی آن مهلت وجود داشته و به صورت پاسخ کوتاه بوده است.
در استان تهران 20 حوزه فرعی در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی برای این اولین آزمون نیمه متمرکز دکتری (Ph.D) سال 90 تعیین شده است.
به گزارش مهر، بیشترین تعداد شرکت کننده در این آزمون در تهران 34 هزار و 177 نفر هستند و از سایر شهرها 96 هزار و 802 نفر شرکت کرده اند. همچنین به جز تهران، اصفهان با 9 هزار و 548 نفر بیشترین شرکت کننده و هرمزگان با 885 نفر کمترین شرکت کننده را دارد.
اولین آزمون نیمه متمرکز دکتری (PHD) در 9 گروه و 107 کد رشته این آزمون برگزار می شود که از میان گروه های علوم انسانی، علوم پایه، فنی - مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی، هنر، علوم پزشکی، دامپزشکی، زبان فارسی، تربیت بدنی و علوم ورزشی، گروه فنی - مهندسی 22 کد رشته و تربیت بدنی با یک کد رشته بیشترین و کمترین کدرشته ها را دارا هستند.
سئوالات آزمون زبان انگلیسی برای کلیه رشته ها به استثنا چهار زبان خارجی فرانسه، آلمانی، روسی و عربی، نیز به صورت پاسخ کوتاه است. مدت زمان این آزمون 120 دقیقه و تعداد 100 سئوال در نظر گرفته شده است. البته برای چهار زبان خارجی پاسخها به صورت چهار گزینه ای برگزار می شود.
پس از برگزاری آزمون در فروردین، نتایج اولیه به صورت کارنامه و معرفی پذیرفته شدگان مرحله اول به صورت چند برابر ظرفیت به دانشگاهها در اوایل خردادماه اعلام می شود. مراحل مصاحبه در دانشگاهها در خرداد و تیر 90 صورت می گیرد و پس از ارسال نتایج از سوی دانشگاهها به سازمان سنجش در اواخر تیر ماه، نتایج نهایی در شهریورماه 90 اعلام می شود.
بر اساس ظرفیت پذیرش که دانشگاهها به سازمان سنجش اعلام کرده اند، در مجموع همه گروه ها 5 هزار و 431 نفر است که در گروه فنی و مهندسی یک هزار و 563 نفر، در گروه علوم پایه یک هزار و 386 نفر، در گروه علوم انسانی یک هزار و 213 نفر، در گروه کشاورزی 585 نفر، در گروه زبان های خارجی 309 نفر، در گروه دامپزشکی 171 نفر، در گروه هنر 67 نفر و در گروه تربیت بدنی 49 نفر پذیرفته می شوند.
به گزارش مهر، آزمون بعدازظهر نیز برای همه رشته ها چهار گزینه ای است اما سئوالات سه رشته ریاضی، آمار و فنی - مهندسی به صورت پاسخ کوتاه است.

تگ ها کنکور نیمه متمرکز دکتری

پر بازدیدترین کنکور

خبرنامه - شبکه های اجتماعی