پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / کنکور          16 امرداد 1392 - 07 August 2013


تصویب شدن قانون کنکور 93 امروز در مجلس

نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز با آراء خود، قانون پیشین کنکور را لغو و قانون کنکور 93 را تصویب کردند.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از خبرنگار مهر، نمایندگان در نشست علنی امروز چهارشنبه 16 مرداد در جریان بررسی طرح سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور با ماده 11 این طرح موافقت کردند.

نمایندگان با 155 رای موافق، 5 مخالف و 6 ممتنع از مجموع 215 نفر از نمایندگان حاضر در مجلس با لغو قانون پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها مصوبه سال 86 مجلس شورای اسلامی موافقت کردند.

بر این اساس در ماده 11 طرح مذکور آمده است: از زمان لازم‌الاجرا شدن این قانون، قانون پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور مصوب 9 آبان 86 به جز احکام مرتبط مذکور در ماده 20 قانون برنامه پنجم توسعه لغو می‌ شود.

همچنین نمایندگان در جریان بررسی بند ث ماده 3 طرح یک فوریتی سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور به اصلاح این بند رای مثبت دادند.

گفتنی است نمایندگان در اصلاح بند ث ماده 3 طرح یک فوریتی سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور با 141 رای موافق، 14 مخالف و 11 ممتنع از مجموع 209 نماینده حاضر در مجلس با این بند موافقت کردند.

بر این اساس در اصلاح بند ث ماده 3 طرح یک فوریتی سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور آمده است: بررسی و تصمیم‌گیری در امور مرتب با سنجش و پذیرش دانشجو و نیز در مورد داوطلبان فاقد سابقه تحصیلی و امور ارجاعی از طرف شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی امنیت ملی در چهارچوب قانون.

در جریان بررسی ارجاعیات کمیسیون آموزش و تحقیقات درباره طرح یک فوریتی سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور با اصلاح تبصره یک ماده 4 این طرح با 136 رأی موافق، 5 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 211 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

بر اساس اصلاحیه تبصره یک ماده 4 این طرح، وزارت آموزش و پرورش مسئولیت ارائه سابقه تحصیلی برای دانش آموزان و متقاضیان ورود به دانشگاه را بر عهده دارد. وزارت آموزش و پرورش موظف است در اجرای این تبصره تغییرات لازم را در تشکیلات اداری خود به تصویب مراجع ذیربط برساند.

تگ ها تصویب شدن قانون کنکور 93 امروز قانون کنکور جدید قانون جدید کنکور93
موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت