پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / کنکور          28 امرداد 1392 - 19 August 2013


رسیدن سهم سوابق تحصیلی دانش آموز در کنکور به 85 درصد


رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش با اعلام جزییات طرح سنجش و پذیرش دانشجو، اعلام کرد: سوابق تحصیلی دانش آموزان برای کنکور سال آینده(93) در پذیرش آنها در رشته های مورد نظرشان تا 25 درصد تاثیر دارد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از همشهری آنلاین به نقل از مهر، عبدالامیر عرفی با بیان این مطلب درباره نقش آموزش و پرورش پس از تصویب اجرای طرح سنجش و پذیرش دانشجو در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از نکات مثبت تصویب این طرح آن است که در نهایت نمایندگان مجلس و سازمان سنجش سوابق تحصیلی دانش آموز را برای پذیرش آنها در کنکور قبول کرده اند.

وی با بیان اینکه تا قبل از تصویب این طرح سوابق تحصیلی دانش آموز را در روند حذف کنکور قبول نداشتند، توضیح داد: براساس ماده2 طرح سنجش و پذیرش دانشجو، برای برنامه‌ریزی، تصویب مقررات هماهنگی و نظارت بر نحوه سنجش علمی و پذیرش دانشجو، باید شورای پذیرش و سنجش تشکیل شود که رئیس شورا وزیر علوم و دبیر آن رئیس سازمان سنجش است. همچنین وزرای آموزش و پرورش و بهداشت،معاونین آموزشی و رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش به عنوان اعضای آن خواهند بود.

رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش در تعریف سوابق تحصیلی گفت: براساس مصوبه مجلس، سابقه تحصیلی عبارت است از نمرات دروس 3 سال آخر دوره متوسطه که امتحانات آن مطابق اصول سنجش و اندازه‌گیری توسط وزارت آموزش و پرورش به‌صورت سراسری، نهایی و استاندارد مطابق مصوبات شورای‌عالی آموزش و پرورش برگزار می‌شود.

عرفی با بیان اینکه پس از ابلاغ این مصوبه از سوی مجلس به دولت برای اجرای آن باید این شورا تشکیل شود، افزود: یکی از موضوعاتی که باید از سوی شورای سنجش مشخص شود آن است که سوابق تحصیلی با چه میزان و با چه کیفیتی باید به مسئولان سازمان سنجش ارائه شود. به این معنی که چند درس باید به عنوان دروس نهایی انتخاب شود و یا آنکه نحوه برگزاری امتحانات نهایی باید به چه شکلی باشد.

به گفته وی، اگر قرار باشد ملاک سابقه تحصیلی سه سال آخر دبیرستان باشد، باید امتحانات نهایی به سالهای اول و دوم دبیرستان نیز تسری پیدا کند که برای برگزاری این امتحانات در سطحی گسترده باید برنامه ریزی کرد و ساز و کارهای لازم را نیز فراهم کرد. همچنین باید نیروی انسانی آن نیز تامین شود. تمامی این موارد باید در شورای سنجش و پذیرش مطرح شود.

وی درباره تاثیر سوابق تحصیلی در پذیرش دانشجو در کنکور سال آینده تصریح کرد: آموزش و پرورش همواره در تلاش است تا استرس دانش آموز و خانواده هایشان را برای کنکور کم کند. در حال حاضر براساس مصوبه سنجش و پذیرش دانشجو، تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور آینده 25 درصد است که این تاثیر به تدریج طی 5 سال آینده افزایش پیدا کرده و در نهایت در سال پنجم تاثیر سوابق تحصیلی باید به 85 درصد برسد.

مجلس شورای اسلامی طرح یک فوریتی سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور را ششم مرداد ماه تصویب کرد.

تگ ها سهم سوابق تحصیلی دانش آموز در کنکور سوابق تحصیلی در کنکور اهمیت سوابق تحصیلی در کنکور میزان اهمیت سوابق تحصیلی در کنکور
موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت