پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / کنکور          29 امرداد 1399 - 19 August 2020


معاون بهداشتی وزارت بهداشت گفت: اکنون تمامی داوطلبان کنکور ۹۹ ملزم هستند که در سایت غربالگری کرونا سلامت خود را تایید کنند، تا ۱۰ روز بعد از کنکور تمامی داوطلبان مجددا غربالگری می شوند.

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از خبرنگار مهر، دکتر علیرضا رئیسی در نشست مجازی با خبرنگاران درباره پروتکل‌های بهداشتی کنکور ۹۹ گفت: دو روز پیش جلسه مشترکی با وزارت علوم و سازمان سنجش داشتیم و در مورد پروتکل‌های بهداشتی صحبت های کامل انجام شد.

وی افزود: تاکید شده است که همه داوطلبان کنکور سراسری ۹۹ باید در سایت سلامت وزارت بهداشت salamat.gov.ir ثبت نام کنند و علائم خود را ثبت کنند و آن را را پرینت بگیرند و در زمان کنکور ارائه کنند. ما در وزارت بهداشت یک هفته و تا ۱۰ روز بعد از کنکور ۹۹ دوباره داوطلبان را غربالگری می‌کنیم.

رئیسی گفت: علت یک هفته و ۱۰ روز این است که دوره کمون بیماری کرونا یک هفته تا ۱۰ روز است. اگر داوطلب الان مبتلا باشد که بعد از ۱۰ روز مشخص می‌شود و اگر هم علائمی نداشته باشد هم بازهم بعد از این مدت مشخص می‌شود. پس از این غربالگری، این میزان با رنج سنی جامعه که در این مدت مبتلا شده اند سنجش می‌شوند.

وی افزود: پس از غربالگری اگر افرادی که در کنکور شرکت کرده باشند بیشتر از رنج سنی معمول جامعه مبتلا شده باشند یعنی ابتلاء به زمان کنکور مربوط می‌شود و اگر کمتر باشد مشخص است که ربطی به زمان کنکور ندارد.

معاون وزیر بهداشت گفت: اکنون ۶۰ نفر از داوطلبان کنکور ۹۹ به کرونا مبتلا هستند که از این تعداد یک نفر در بیمارستان بستری است و بقیه در خانه هستند که برای این افراد در شهرستان‌های مختلف در بیمارستان خاص یک جای خاص تعبیه کردیم که خودشان تنها هستند و از آنها امتحان گرفته می‌شود.

وی افزود: تمامی افرادی هم که می‌خواهند وارد سالن شوند تب سنجی می‌شود و علائم از آنها پرسیده می‌شود و اگر علائم داشتند به سالن اصلی راه داده نمی‌شوند و در سالن دیگری کنکور می‌دهند.

رئیسی خاطرنشان کرد: ۷ هزار نیروی معاونت بهداشتی ناظر ما در زمان کنکور ۹۹ هستند.

وی افزود: وقتی آزمون دکتری برگزار شد گزارش‌ها را مشاهده کردید که بیش از ۹۰ درصد رضایت وجود داشت. کار دیگری که در زمان آزمون دکتری انجام دادیم این بود که کد ملی همه افرادی که کنکور دکتری دادند را در سامانه سیب بررسی کردیم.

معاون وزیر بهداشت یادآور شد: افرادی که ۲۴ تا ۴۸ سال سن داشتند را در این مدت در سطح کشور از نظر ابتلاء به بیماری کرونا بررسی کردیم که این میزان یک در هزار در جمعیت نرمال بود. در سطح کشور در مدت کنکور دکتری و ۱۲ روز بعد از آن هم میزان ابتلاء بررسی شد که رنج سنی که در کنکور دکتری شرکت کرده بودند مشخص شد میزان ابتلاء ۰.۳۶ درصد بوده است. یعنی ۰.۳ در هزار جمعیت نرمال را شامل می‌شود که درصد بسیار بسیار پایینی است.

وی گفت: یکی از علت‌ها این بود که افرادی که کنکور داشتند پیش از این در منزل حضور داشتند و تردد کمی در جامعه داشته اند.

رئیسی اظهار داشت: این میزان تمرکز بر روی کنکور مطلوب نیست و واقعاً هیچکس نمی‌تواند تضمین بدهد که چه کسی در چه زمانی ممکن است به بیماری کرونا مبتلا می‌شود که بخواهیم این موضوع را به کنکور تعمیم دهیم. این طور فکر نکنید که افرادی که می‌روند کنکور می‌دهند قبل از آزمون در زرورق و صندوق نمانده اند. ممکن است بیرون رفته باشند و یا حتی در کلاس شرکت کرده باشند و در واقع در محیط ایزوله قرار نداشته اند.

وی افزود: پروتکل‌های بهداشتی آزمون‌های سراسری سختگیرانه شده است و فاصله صندلی‌ها در کنکور دکتری ۱.۲ متر بود که این میزان به ۱.۸ متر در کنکور ۹۹ رسیده است. زمان ورودی داوطلبان از نیم ساعت به ۲ ساعت رسیده است و همه مراقبان آموزش دیده اند که خروج داوطلبان به گونه‌ای تنظیم شود که تراکم جمعیت نداشته باشیم.

معاون بهداشتی وزارت بهداشت یادآور شد: در کنکورهای دکتری و فوق لیسانس معمولاً همراه ندارند اما در کنکور سراسری سن و سال متفاوت است و معمولاً پدر و مادر داوطلب را همراهی می‌کنند. تاکید این است که همراهان پس از رساندن داوطلب مکان حوزه را ترک کنند و بعد از آزمون دوباره برگردند یا حتی دو کوچه بالاتر باشند و تجمع نکنند. داوطلب را سوال پیچ نکنند که امتحان اش را خوب داده یا نه.

وی افزود: ما به عنوان وزارت بهداشت به پروتکل‌های خودمان اعتماد داریم و همه هم بسیج شده اند که کنکور به خوبی برگزار شود. اما برای داوطلبان کنکور علاوه بر اینکه سلامت جسمی مهم است سلامت روحی هم مهم است. اینکه والدین بگویند کنکور باعث بیماری می‌شود بر روح و روان داوطلب تأثیر منفی می‌گذارد.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین کنکور

خبرنامه - شبکه های اجتماعی