پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / کنکور          09 تیر 1400 - 30 June 2021


رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: ظرفیت پذیرش دانشجویی در سال ۱۴۰۰ در مجموع رشته‌های با آزمون، پذیرش با سوابق تحصیلی و دانشگاه آزاد اسلامی حدود یک میلیون نفر خواهد بود.

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از خبرنگار مهر، دکتر ابراهیم خدایی امروز (چهارشنبه ۹ تیرماه) در حاشیه بازدید از حوزه امتحانی گروه آزمایشی هنر در دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی در جمع خبرنگاران گفت: کنکور سراسری سال ۱۴۰۰ با آزمون گروه آزمایشی هنر بدون مشکل و تأخیر در سراسر کشور آغاز شده است.

وی افزود: یک میلیون و ۱۱۱ هزار نفر در این دوره از آزمون شرکت کرده‌اند که با احتساب شرکت برخی از داوطلبان در دو یا سه گروه آزمایشی بیش از یک میلیون و ۳۶۷ هزار کارت برای آنها صادر شده است. ۵۹ درصد داوطلبان زن و ۴۱ درصد داوطلبان مرد هستند.

کاهش تعداد داوطلبان ریاضی و تجربی در کنکور

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور یادآور شد: تعداد داوطلبان نسبت به سال گذشته با ۳۵ هزار نفر کاهش مواجه بوده است. همچنین در کنکور ۱۴۰۰ تعداد داوطلبان گروه علوم انسانی و هنر نسبت به سال گذشته افزایش و داوطلبان گروه‌های ریاضی و تجربی کمی کاهش داشته است.

خدایی خاطرنشان کرد: ظرفیت‌های پذیرش دانشجو در کنکور ۱۴۰۰ مطابق سال گذشته خواهد بود و در کلیه دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی یک میلیون دانشجو پذیرفته‌ایم که پیش‌بینی می‌کنیم این میزان در سال جاری همین مقدار باشد ولی جزئیات آن در زمان انتخاب رشته اعلام خواهد شد.

زمان اعلام نتیجه اولیه و نهایی

وی ادامه داد: نتیجه اولیه کنکور سراسری سال ۱۴۰۰ دهم مرداد ماه، اعلام و انتخاب رشته داوطلبان اواسط مرداد ماه انجام می‌شود و نتیجه نهایی تا اواخر شهریور ماه اعلام خواهد شد.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: ما در قواعد، ضوابط، سیستم پذیرش، مواد امتحانی و کلیه مقررات سنجش نسبت به کنکور سال گذشته تغییری نداریم و امیدواریم داوطلبان با آمادگی کامل آزمون خود را برگزار کنند.

خدایی درباره رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کنکور ۱۴۰۰ گفت: ما تجربه موفق سال گذشته را داشتیم و از آن تجربه استفاده کردیم و کلیه دستگاه‌های مرتبط با این موضوع به سازمان سنجش در رعایت پروتکل‌های بهداشتی به سازمان سنجش کمک کردند.

وی افزود: تعداد حوزه‌های آزمون در کنکور ۱۴۰۰ افزایش پیدا کرد و به ۳۵۰۰ حوزه رسید. سال گذشته حد نصاب برگزاری آزمون در یک شهر ۲۵۰ داوطلب بود که این میزان به ۱۵۰ داوطلب در سال ۱۴۰۰ کاهش یافت و هر شهر با تعداد حداقل ۱۵۰ داوطلب به عنوان حوزه آزمون انتخاب شد.

خدایی یادآور شد: پروتکل‌های بهداشتی سال گذشته با دقت و تجربه بیشتر اجرا شد.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اضافه کرد: روال کلی آزمون‌های سازمان سنجش به این ترتیب است که کد ملی تمامی داوطلبان به وزارت بهداشت داده می‌شود و ۱۴ روز بعد از آزمون، وزارت بهداشت داوطلبان را غربالگری و نتیجه را به سازمان سنجش اعلام می‌کند. بر اساس آمار سال گذشته تعداد داوطلبان مبتلا به کرونا، بعد از آزمون از نُرم جامعه بسیار کمتر و تنها حدود ۵۰ نفر از یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر مشکوک بوده‌اند.

وی گفت: با اطمینان خاطر به رعایت پروتکل‌های بهداشتی، به داوطلبان اعلام می‌کنیم که این پروتکل‌ها در مجموعه اجرای آزمون رعایت می‌شود.

دعوای نظام قدیم و جدید به پایان رسید

خدایی درباره اجرای یکپارچه نظام آموزشی جدید متوسطه و تقاضای داوطلبان نظام قدیم گفت: دعوای نظام قدیم و نظام جدید آموزش متوسطه سال گذشته به پایان رسید و اکنون آزمون بر اساس مصوبه شورای سنجش پذیرش به صورت یکپارچه و بر اساس نظام جدید آزمون متوسطه برگزار می‌شود.

وی درباره موضع سازمان سنجش آموزش کشور در زمینه طرح ساماندهی سنجش و پذیرش خاطرنشان کرد: سازمان سنجش در این زمینه اظهارنظر نمی‌کند.

خدایی درباره مباحث مطرح شده در فضای مجازی در زمینه کلاهبرداری فروش سئوالات کنکور گفت: از مجموعه وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی، پلیس فتا، پلیس امنیت، وزارت کشور، قوه قضائیه و دادستانی در زمینه رسیدگی به این موضوع تشکر می‌کنم.

برخورد جدی با کلاهبرداری در زمینه فروش سئوالات کنکور

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: برای جلوگیری از تخلف و رعایت حفاظت از آزمون، کمیته‌ای با حضور مجموعه دادستانی، تشکیل و با هماهنگی‌های صورت گرفته در این کمیته با موضوع کلاهبرداری در زمینه فروش سئوالات کنکور برخورد جدی شد.

وی اظهار داشت: تمام مواردی که از این دست مطرح می‌شود، کلاهبرداری است و شگرد کلاهبرداران این است که ابتدا ۵۰ درصد پول را از داوطلب دریافت و اعلام می‌کنند که ما به سئوالات دسترسی داریم و پس از انتشار سئوالات، ۵۰ درصد الباقی پول را دریافت می‌کنند. در صورتی که پس از دریافت ۵۰ درصد پول اولیه، تماس‌ها قطع می‌شود و آنها حتی نمی‌توانند جلد دفترچه کنکور ما را به داوطلبان برسانند.

خدایی ادامه داد: یکسری از این عوامل شناسایی شدند و با آنها برخورد شده و طبیعتاً برخوردهای بیشتری با توجه به گزارش‌های رسیده با این افراد می‌شود.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: به داوطلبان اطمینان می‌دهم که تحت هیچ شرایطی سوال کنکور قبل از جلسه به بیرون نخواهد آمد و مطمئن باشند کلاهبردار احتیاجی نیست سئوالی بدهد چرا که حتی نمی‌تواند روی دفترچه را هم کپی کند.

وی درباره تخلفات موردی در حوزه‌های آزمون سراسری یادآور شد: در زمینه همراه داشتن موبایل، هیچ نوع اغماضی صورت نمی‌گیرد، با تخلفات موردی در حوزه‌های آزمون برخورد می‌شود و با توجه به قانون سنجش و پذیرش دانشجو، حتی اگر فردی شاگرد اول باشد و موبایل همراه داشته باشد، از آزمون محروم می‌شود.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین کنکور

خبرنامه - شبکه های اجتماعی