پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / کارشناسی ارشد          01 بهمن 1390 - 21 January 2012

پذيرش دانشجوی ارشد مديريت تسهيلات بيمارستانی در دانشگاه علوم پزشکی تهران

مديرکل دفتر مديريت بيمارستاني و تعالي خدمات باليني وزارت بهداشت از پذيرش دانشجوي كارشناسي ارشد مديريت تسهيلات بيمارستاني از مهر 91 در دانشگاه علوم پزشکي تهران خبر داد.

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از ايسنا، حميد رواقي در اين باره گفت: كليه فارغ‌التحصيلان رشته‌هاي مهندسي برق و تاسيسات و علوم بهداشت مي‌توانند در دوره کارشناسي ارشد رشته مديريت تسهيلات بيمارستاني تحصيل كنند.
وي افزود: ‌برنامه درسي اين رشته تدوين شده است و در حال بازنگري آن با همکاري دانشکده فني دانشگاه تهران هستيم تا مهر سال 91 دانشجو پذيرش مي‌شود.

وي با بيان اينكه رشته مديريت تسهيلات، رشته نويني است که در گذشته در صنعت وجود داشت و اکنون به نظام سلامت هم وارد شده است، اظهار كرد: اقداماتي که اکنون در حال انجام است در گذشته در بيمارستان‌ها به صورت غير سيستماتيک و نامنظم انجام ‌شده است، بنابراين سعي مي‌کنيم كه تجربه دنيا را در خصوص مزاياي اين نوع رويکرد بررسي کنيم.
وي در ادامه بيمارستان‌ها را يکي از پيچيده ترين و هوشمندانه ترين سازمان‌ها عنوان كرد و افزود: با توجه به اينکه بيمارستان يکي از پيچيده‌ترين سازمان‌هاي دنيا است براي ارائه خدمت مناسب، ايمن و با کيفيت به مردم بايد يک سري فرايندهاي کلينيکي، تجهيزاتي و ساختماني در بيمارستان‌ها به صورت منظم انجام شود.
مديرکل دفتر مديريت بيمارستاني وزارت بهداشت ادامه داد: كليه بستر فرايندهاي ذکر شده بايد در طراحي بيمارستان‌ها لحاظ شود به گونه‌اي که بيمارستان‌ها از کجا، چگونه و براي چه طراحي شوند.

وي با بيان اينکه شيوه نگهداشت تجهيزات بيمارستاني بايد مهمتر از خريد آنها باشد، اظهار کرد: در مديريت تجهيزات بيمارستاني علاوه بر آماده کردن و خريد تجهيزات و تاسيسات بايد به نگهداشت آن از طريق مديريت فرايند، کارکنان و فضاها بپردازيم، بنابراين تمام اين عوامل سبب مي‌شود تا در طول زمان ساختمان و تجهيزاتي سالم‌تر داشته باشيم.

مديرکل دفتر مديريت بيمارستاني وزارت بهداشت، صرف بهينه منابع را از مهم ترين عوامل در مديريت تسهيلات بيمارستاني عنوان كرد و گفت: بايد تلاش شود تا از منابع پرت در بيمارستان ها جلوگيري شود به گونه‌اي كه فرآيند ارائه خدمت نبايد متوقف شود تا تمام اين عوامل منجر به ارتقاي کيفيت شود.

وي با تاکيد بر لزوم به روز کردن مديريت تسهيلات و تجهيزات بيمارستان‌ها در کشور، خاطرنشان کرد: به منظور به روز رساني دانش مديريت بيمارستاني از رئيس دانشکده مديريت بيمارستاني دانشگاه کارلسروه آلمان دعوت شده است، در راستاي قرار دادن تجربيات و علم خود در اين زمينه با دانشکده فني دانشگاه تهران و دانشکده مديريت بيمارستاني دانشگاه علوم پزشکي همکاري کنند به گونه‌اي كه دکتراي اين رشته در آلمان ارائه مي‌شود.

وي در ادامه با اشاره به تلاش وزارت بهداشت در بروز رساني بيمارستان هاي کشور، اظهار کرد: با اينکه در بسياري از بيمارستانها مديريت تجهيزات و تاسيسات وجود دارد اما به صورت فراشمول نيست بنابراين وزارت بهداشت در صدد است که مديريت انرژي، ‌تجهيزات را با توجه به هزينه‌هاي افزايشي با دانش روز يکسان کند.
رواقي در پايان با بيان اينکه طرح جديد مديريت تسهيلات در چند بيمارستان کشور اجرايي مي‌شود، گفت: با استفاده از تجربيات و مشاوره با گروه آلماني با تجربه در اين زمينه که دانش مديريت را در بيمارستان هاي خود اجرايي کردند در نظر داريم طرح هاي جديدي از مديريت تسهيلات را بصورت پايلوت در اين مراکز شروع کنيم.

تگ ها پذيرش دانشجو کارشناسی ارشد مديريت تسهيلات بيمارستانی دانشگاه علوم پزشکی تهران

پر بازدیدترین کارشناسی ارشد

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت