پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / کارشناسی ارشد          06 بهمن 1390 - 26 January 2012

تفاوت کارشناسی ارشد علمی کاربردی با سایر دانشگاه ها

شرط پذیرش دانشجو

دانشگاه جامع علمی کاربردی به تازگی اقدام به راه اندازی دوره های ارشد کرده است که از نظر شیوه آموزش و نوع دانش آموختگی میان این دوره ها و مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سایر دانشگاههای کشور تفاوتهایی دیده می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، رشته های تحصیلی دانشگاه جامع علمی کاربردی از سال گذشته تاکنون علاوه بر مهارت محور شدن به سمت ایجاد بازار کار و شغل برای دانشجویان، دانش آموختگان و سایر علاقمندان پیش رفته است.

به تازگی دوره های ارشد این دانشگاه در قالبی متفاوت و تحت عنوان مهندسی فناوری ارشد و حرفه ای ارشد در نظر گرفته شده است که فراخوان جذب دانشجو در دوره مهندسی فناوری ارشد به زودی از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام و دوره های حرفه ای ارشد نیز در آینده ای نزدیک مصوب می شود.

تفاوت دوره های ارشد علمی کاربردی و سایر دانشگاهها

در این میان علامت سوالی که ذهن بسیاری از دانشجویان دوره های نظری این دانشگاه و سایر دانشجویان دانشگاههای دیگر را به خود مشغول کرده تفاوت دوره های کارشناسی ارشد دانشگاه جامع علمی کاربردی با سایر دانشگاههای دیگر است.

بین دوره مهندسی فناوری ارشد دانشگاه جامع علمی کاربردی و دوره‌های کارشناسی ارشد سایر دانشگاه‌های کشور تفاوت زیادی وجود دارد و اقدام دانشگاه علمی کاربردی در این جذب دانشجوی ارشد با اقدامات دانشگاههای دیگر کشور متفاوت است.
3 شیوه آموزشی کارشناسی ارشد ناپیوسته

بر اساس آئین ‌نامه دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته، هدف از تدوین این آیین‌ نامه از 3 شیوه آموزشی ـ پژوهشی، آموزشی و پژوهشی و همچنین تقویت و توسعه دوره‌های تحصیلات تکمیلی، ارتقا کیفیت تنوع بخشی به ارائه آموزش،، تقویت و ارتقای سطح کیفی و کمی این دوره‌ها و همسان سازی آن با برنامه‌های توسعه و دیگر اسناد راهبردی کشور است تا با بهره مندی از آن در تربیت متخصص و پژوهشگران ماهر و برجسته در سطح کشور تلاش شود.

آیین نامه دوره مهندسی فناوری ارشد

این در حالیست که براساس آیین ‌نامه، دوره مهندسی فناوری ارشد مجموعه‌ای از قابلیت و توانمندی‌هایی است که لازمه دست ‌یافتن به آنها برخورداری از تجربیات در حوزه‌های نظری، عملی و کلینیکی در سطوح پیچیده، تخصصی و کاربردی است.

این دوره‌ها دانشجو را برای ایفای نقش کارآمد در برخی حوزه‌ها از جمله انتقال، پیاده سازی، مستند سازی، بهینه سازی فناوری آماده می‌سازد.

اهداف مهندسی فناوری ارشد

پرورش قابلیت‌های خاص افراد در حوزه‌های حرفه‌ای و مهارتی، پاسخگویی به نیازهای فناوری حوزه‌های شغلی پیچیده در سطوح عالی از مهمترین اهداف این دوره به شمار می آید.

قابلیتهای دانشجویان این دوره

توانایی انجام فعالیت‌های پژوهشی و تحقیقاتی، کارآفرینی، خلق و راه اندازی عرصه‌ های جدید کسب و کار، توانایی حل مساله و ارائه روش و توانایی هدایت کار گروهی، از قابلیت‌ها و توانمندی‌های مشترک دانش آموختگان نظام فناوری ارشد به شمار می آید.

تعامل میان دانشگاه و دستگاههای متقاضی

برنامه آموزشی دوره مهندسی فناوری ارشد در تعامل میان دانشگاه و دستگاه متقاضی و پس از اعلام نیاز دستگاه متقاضی به دانشگاه در قالب طرح پیشنهادی و تصویب آن در شورا طراحی و اجرا می شود.

اساس دوره های مهندسی فناوری ارشد

دوره‌های مهندسی فناوری ارشد مبتنی بر نظام واحدی است که بر این اساس، مجموع واحدهای هر دوره مهندسی فناوری ارشد بین 30 تا 32 واحد و طول مدت دوره حداکثر 5/2 سال و مشتمل بر 5 نیمسال تحصیلی است.

تدوین هر برنامه درسی توسط کمیته برنامه ‌ریزی متشکل از نماینده دستگاه متقاضی (متخصص حوزه شغلی موردنظر)، نماینده دانشگاه (متخصص برنامه‌ ریزی درسی) و 2 تا 3 نفر از متخصصان حوزه به تشخیص دانشگاه انجام می‌ پذیرد.

شرایط جذب دانشجوی فناور ارشد

داشتن حداقل 3 سال تجربه و سابقه کار فنی (صنعتی) و تخصصی مرتبط، پذیرش متناسب با میزان نیاز و لحاظ اولویت، حسب چارچوب سیاست‌های دانشگاه با توافق دستگاه بهره‌بردار و انجام مصاحبه حضوری از شرایط پذیرش دانشجو و انتخاب ورودی در دوره‌های مهندسی فناوری ارشد است.

به گزارش مهر، عبدالرسول پورعباس - رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی همچنین از راه اندازی دوره های مهندسی خبرگی در این دانشگاه خبر داده است.

تگ ها کارشناسی ارشد علمی کاربردی دانشگاه

پر بازدیدترین کارشناسی ارشد

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت