پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / کارشناسی ارشد          20 تیر 1401 - 11 July 2022


فرآیند انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد پزشکی سال ۱۴۰۱ از امروز دوشنبه ۲۰ تیر آغاز شد و داوطلبان مجاز می توانند تا چهارشنبه ۲۲ تیز نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از خبرنگار مهر، آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی سال ۱۴۰۱ در ۳۴ حوزه امتحانی برای ۴۳ رشته و ۱۱ مجموعه در دانشگاه‌های علوم پزشکی در دو نوبت صبح و بعد از ظهر روزهای ۵ و ۶ خرداد برگزار شد.

در آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی سال ۱۴۰۱ تعداد تعداد حاضرین در جلسه ۴۵ هزار و ۳۵۴ نفر بودند که از این تعداد ۴۱ هزار و ۹۵۲ نفر مجاز به انتخاب رشته شدند.

کارنامه علمی (مخصوص حاضرین در جلسه) در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر شده است و داوطلبان که بر اساس کارنامه مجاز به انتخاب رشته شده اند می توانند در زمان اعلام شده نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

دفترچه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی سال ۱۴۰۱ شنبه ۱۸ تیرماه در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به نشانی www.sanjeshp.ir منتشر شد.

زمان انتخاب رشته محل از امروز دوشنبه ۲۰ تیر تا ساعت ۱۸ روز چهارشنبه ۲۲ تیر ۱۴۰۱ تعیین شده است و داوطلبان پیش از انتخاب رشته محل، مفاد دفترچه انتخاب رشته محل را به دقت مطالعه کنند.

پس از انتخاب رشته اسامی متقاضیان دانشگاه های شاهد، علوم پزشکی بقیه الله الاعظم، علوم پزشکی ارتش جهت برگزاری مرحله دوم در ۱۹ مرداد اعلام می شود و مرحله دوم متقاضیان این دانشگاه ها به علاوه متقاضیان رشته مددکاری اجتماعی دانشگاه علوم توانبخشی ۲۴ مردادماه برگزار می شود.

زمان حدودی اعلام اسامی نهایی پذیرفته شدگان و انتشار کارنامه نهایی در مردادماه اعلام خواهد شد.

نحوه انتخاب رشته محل تحصیل دانشگاهها و مراکز پذیرنده دانشجو در آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی سال ۱۴۰۱

داوطلب باید از طریق سامانه اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی پس از انتخاب گزینه مربوطه با کدرهگیری خود، وارد سامانه شده و انتخاب رشته محل تحصیل خود را انجام دهد.

با توجه به عدم امکان جابجایی پس از پذیرش نهایی، اولویت انتخاب هر فرد در میان دانشگاه های انتخابی اش باید بر اساس علاقه فردی باشد و داوطلب تحصیل در آن مرکز را ترجیح می دهد.

کسانی که در دو گروه آزمون شرکت داشته اند و یا مجموعه امتحانی از یک گروه و یک رشته یا مجموعه از گروه دیگر را آزمون داده اند، می توانند ترکیبی از رشته محل های مورد علاقه خود را از دو گروه آزمونی وارد کنند.

تحصیل در دوره های مجازی، دوره های شهریه پرداز دانشگاه های علوم پزشکی و واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی با پرداخت شهریه است و داوطلبان باید در انتخاب این رشته محل ها توجه لازم را داشته باشد.

حداکثر تعداد اولویت انتخابی براساس تعداد دانشگاه و مراکز پذیرنده همان رشته امتحانی است.

داوطلب درصورت کسب نمره حدنصاب و مجاز شدن، به هنگام انتخاب رشته محل تحصیل می تواند کلیه دانشگاه ها و مراکز پذیرنده دانشجو در رشته امتحانی که مجاز به انتخاب شده را به ترتیب علاقه، شرایط فردی و اولویت انتخاب کند (حداکثر ۱۰۰ رشته محل برای رشته یا مجموعه هایی که بیش از ۱۰۰ رشته محل پذیرش دارند یا افرادی که در دو گروه امتحانی متفاوت شرکت کرده اند). متعاقباً در اولین رشته محلی که نمره قبولی را کسب کرده پذیرفته می شود.

در صورتی که در اولویت های انتخاب شده نیاز است جابجایی صورت پذیرد یا حذف شود، به آسانی می توان از گزینه جابجایی یا حذف استفاده نمود. البته این عمل پیش از فشردن گزینه ثبت نهایی امکان پذیر است. دقت شود با توجه به اینکه جابجایی یا حذف تا پایان زمان ثبت نام و ویرایش امکان پذیر است در صورت ثبت نهایی، پس از آن هیچ اقدامی میسر نخواهد بود.

تا زمانیکه کلیه اولویت های مورد نظر وارد نشده، از فشردن گزینه ثبت نهایی خودداری شود لذا پس از تکمیل مراحل ثبت اولویت های انتخابی، گزینه ثبت نهایی زده شود. البته تا پایان مهلت ثبت انتخاب رشته محل، ویرایش امکانپذیر است.

اگر داوطلبی تا قبل از اتمام زمان مقرر پس از ثبت انتخاب های خود، تصمیم به انصراف از مرحله انتخاب رشته محل کرد، با استفاده از گزینه حذف کلیه انتخاب های خود را حذف کرده و ثبت نهایی را اعمال کند. در این حالت کلیه انتخابهای وی حذف شده و زمان این حذف نیز ثبت خواهد شد. کلیه این مراحل قبل از فشردن گزینه ثبت نهایی قابل انجام است.

پس از پایان کلیه مراحل و فشردن گزینه ثبت نهایی، فرم مربوطه پرینت گرفته شده و جهت مراحل بعدی و مواقع ضروری نگهداری شود. در صورتیکه پیش از فشردن گزینه ثبت نهایی از فرم پرینت گرفته شود فاقد اعتبار بوده و قابل پیگیری نخواهد بود.

مسئولیت هر گونه اشتباه در تکمیل فرم انتخاب رشته محل تحصیل به عهده داوطلب است. لذا پس از مطالعه دقیق دفترچه های راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته محل، داوطلب شخصاً اقدام به تکمیل اطلاعات خود کند بعبارتی هرگونه اشتباه یا مورد ایجاد شده بدلیل تکمیل اطلاعات توسط اشخاص دیگر یا کافی نت و... و یا پشیمانی از انتخاب صورت گرفته، مورد پذیرش نیست.

به هنگام اعلام نتایج نهایی، داوطلبان نتیجه قبولی یا مردودی خود را در گزینه نتایج نهایی مشاهده خواهند کرد. سپس کارنامه نهایی که نشان دهنده وضعیت داوطلب در هریک از رشته محل های انتخابی اش است دریافت می کند که بر طبق نمره، رتبه، ظرفیت و نوع سهمیه، در اولین اولویت انتخابی که حائز نمره قبولی باشد، پذیرفته می شود.

در کارنامه نهایی، داوطلب بر اساس ترتیب انتخابش، در اولین اولویتی که حائز اولویت پذیرش بوده، پذیرفته می شود، اگر در انتخاب های بعدی اش نیز شرایط بهتری برای پذیرش داشته باشد، به هیچ عنوان رشته محل پذیرفته شده به اولویت های بعدی تغییر نخواهد کرد. لذا از زمان انتخاب رشته باید دقت لازم بعمل آید.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین کارشناسی ارشد

خبرنامه - شبکه های اجتماعی