پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / کارشناسی ارشد          23 تیر 1401 - 14 July 2022


رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی از تمدید فرصت انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد پزشکی سال ۱۴۰۱ تا شنبه ۲۵ تیرماه خبر داد.

پرتال دانشگاهی به نقل از دکتر محمدمهدی نوروز شمسی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: فرآیند انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد پزشکی سال ۱۴۰۱ از دوشنبه ۲۰ تیر آغاز شد و داوطلبان مجاز تا امروز چهارشنبه ۲۲ تیر فرصت داشتند نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

وی افزود: تصمیم گرفته شد فرصت انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد پزشکی سال ۱۴۰۱ تا شنبه ۲۵ تیرماه تمدید شود و داوطلبان می توانند در این فرصت نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی گفت: کارنامه علمی (مخصوص حاضرین در جلسه) داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی سال ۱۴۰۱ به همراه دفترچه انتخاب رشته در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر شده است و داوطلبان که بر اساس کارنامه مجاز به انتخاب رشته شده اند می توانند در زمان اعلام شده نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

وی یادآور شد: آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی سال ۱۴۰۱ در روزهای ۵ و ۶ خرداد برگزار شد و در این دوره تعداد ۵۹ هزار و ۴۶۴ نفر ثبت نام کردند که با توجه به آمار شرکت کنندگان در دو رشته، در نهایت تعداد ۶۴ هزار و ۱۷۳ نفر در آزمون شرکت کردند. تعداد حاضرین در جلسه ۴۵ هزار و ۳۵۴ نفر بودند که از این تعداد ۴۱ هزار و ۹۵۲ نفر مجاز به انتخاب رشته شدند.

نحوه انتخاب رشته محل تحصیل دانشگاهها و مراکز پذیرنده دانشجو در آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی سال ۱۴۰۱

داوطلب باید از طریق سامانه اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی پس از انتخاب گزینه مربوطه با کدرهگیری خود، وارد سامانه شده و انتخاب رشته محل تحصیل خود را انجام دهد.

با توجه به عدم امکان جابجایی پس از پذیرش نهایی، اولویت انتخاب هر فرد در میان دانشگاه های انتخابی اش باید بر اساس علاقه فردی باشد و داوطلب تحصیل در آن مرکز را ترجیح می دهد.

کسانی که در دو گروه آزمون شرکت داشته اند و یا مجموعه امتحانی از یک گروه و یک رشته یا مجموعه از گروه دیگر را آزمون داده اند، می توانند ترکیبی از رشته محل های مورد علاقه خود را از دو گروه آزمونی وارد کنند.

تحصیل در دوره های مجازی، دوره های شهریه پرداز دانشگاه های علوم پزشکی و واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی با پرداخت شهریه است و داوطلبان باید در انتخاب این رشته محل ها توجه لازم را داشته باشد.

حداکثر تعداد اولویت انتخابی براساس تعداد دانشگاه و مراکز پذیرنده همان رشته امتحانی است.

داوطلب درصورت کسب نمره حدنصاب و مجاز شدن، به هنگام انتخاب رشته محل تحصیل می تواند کلیه دانشگاه ها و مراکز پذیرنده دانشجو در رشته امتحانی که مجاز به انتخاب شده را به ترتیب علاقه، شرایط فردی و اولویت انتخاب کند (حداکثر ۱۰۰ رشته محل برای رشته یا مجموعه هایی که بیش از ۱۰۰ رشته محل پذیرش دارند یا افرادی که در دو گروه امتحانی متفاوت شرکت کرده اند). متعاقباً در اولین رشته محلی که نمره قبولی را کسب کرده پذیرفته می شود.

در صورتی که در اولویت های انتخاب شده نیاز است جابجایی صورت پذیرد یا حذف شود، به آسانی می توان از گزینه جابجایی یا حذف استفاده نمود. البته این عمل پیش از فشردن گزینه ثبت نهایی امکان پذیر است. دقت شود با توجه به اینکه جابجایی یا حذف تا پایان زمان ثبت نام و ویرایش امکان پذیر است در صورت ثبت نهایی، پس از آن هیچ اقدامی میسر نخواهد بود.

پس از پایان کلیه مراحل و فشردن گزینه ثبت نهایی، فرم مربوطه پرینت گرفته شده و جهت مراحل بعدی و مواقع ضروری نگهداری شود. در صورتیکه پیش از فشردن گزینه ثبت نهایی از فرم پرینت گرفته شود فاقد اعتبار بوده و قابل پیگیری نخواهد بود.

مسئولیت هر گونه اشتباه در تکمیل فرم انتخاب رشته محل تحصیل به عهده داوطلب است. لذا پس از مطالعه دقیق دفترچه های راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته محل، داوطلب شخصاً اقدام به تکمیل اطلاعات خود کند بعبارتی هرگونه اشتباه یا مورد ایجاد شده بدلیل تکمیل اطلاعات توسط اشخاص دیگر یا کافی نت و... و یا پشیمانی از انتخاب صورت گرفته، مورد پذیرش نیست.

به هنگام اعلام نتایج نهایی، داوطلبان نتیجه قبولی یا مردودی خود را در گزینه نتایج نهایی مشاهده خواهند کرد. سپس کارنامه نهایی که نشان دهنده وضعیت داوطلب در هریک از رشته محل های انتخابی اش است دریافت می کند که بر طبق نمره، رتبه، ظرفیت و نوع سهمیه، در اولین اولویت انتخابی که حائز نمره قبولی باشد، پذیرفته می شود.

در کارنامه نهایی، داوطلب بر اساس ترتیب انتخابش، در اولین اولویتی که حائز اولویت پذیرش بوده، پذیرفته می شود، اگر در انتخاب های بعدی اش نیز شرایط بهتری برای پذیرش داشته باشد، به هیچ عنوان رشته محل پذیرفته شده به اولویت های بعدی تغییر نخواهد کرد. لذا از زمان انتخاب رشته باید دقت لازم بعمل آید.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین کارشناسی ارشد

خبرنامه - شبکه های اجتماعی