پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / پزشکی          29 فروردین 1391 - 17 April 2012
احیاء طب ایرانی در دانشگاه های علوم پزشکی تهران

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری مهر:معاون اول رئیس جمهور با اشاره به لزوم رقابت برای پیشرفت و تعالی علم و دانش در کشور تاکید کرد: دو دانشگاه بزرگ علوم پزشکی حاضر در تهران با یکدیگر رقابت کنند و سعی کنند در احیای طب ایرانی از هم پیشی بگیرند.

محمدرضا رحیمی امروز در مراسم افتتاح پروژه های تحقیقاتی و آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان این مطلب افزود: من به تازگی متوجه رقابت بین دو دانشگاه علوم پزشکی تهران و شهید بهشتی شدم و از همین جا اعلام می کنم که این دو دانشگاه بدون وارد شدن به نزاع باید با هم رقابت شدیدی داشته باشند تا بتوانند در میان 100 دانشگاه برتر در دنیا مطرح شوند.

وی یادآور شد: ایران مرجع پزشکی دنیا بوده است و باید سعی کنیم دوباره به آن مرجعیت باز گردیم. طب دنیا مدیون ابوعلی سینا است و رقابت این دو دانشگاه می تواند طب ایرانی را احیا کند. ما نیز در دولت سعی می کنیم امکانات مساوی برای این دو دانشگاه در زمینه طب ایرانی فراهم کنیم.

رحیمی با اشاره به شایعه ای برای وی در خصوص دچار شدن به عارضه قلبی گفت: به دروغ نوشتند من دچار عارضه قلبی شده ام البته هنوز هم برخی رسانه ها دروغ می نویسند. من تنها به طبیبان سنتی و هم به طبیبان مدرن مراجعه کردم و در نهایت طبیبان سنتی گفتند که هیچ گرفتگی عروق وجود ندارد این موضوع نشان می دهد که طب سنتی و مدرن باید با هم کار کنند و همدیگر را نفی نکنند.

معاون اول رئیس جمهور گفت طب ایرانی می تواند به جایگاه اصلی خود بازگردد و ما می توانیم به اندازه درآمدی که از نفت داریم از داروهای گیاهی و طب ایرانی درآمد داشته باشیم.

وی همچنین از قرار گرفتن مالکیت و اداره بیمارستان شهید دکتر لبافی نژاد به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خبر داد و گفت: این موضوع جایزه ای است که ما برای دانشگاه در نظر گرفته ایم و این بیمارستان بر اساس مصوبه دولت هم از نظر مالکیت و هم از نظر اداره به دانشگاه تعلق دارد.


تگ ها طب ایرانی دانشگاه های علوم پزشکی تهران

پر بازدیدترین پزشکی

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت