پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / پزشکی          19 تیر 1391 - 09 July 2012

اعلام ظرفیت نهایی علوم پزشکی در کنکور و بیشترین رشد متعلق به پرستاری

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری مهر: معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به ظرفیت های اعلامی از سوی این وزارتخانه به سازمان سنجش برای کنکور 91 گفت: 21 هزار و 700 نفر ظرفیت رشته های علوم پزشکی است که از سوی وزارت بهداشت اعلام شده است.

دکتر محمدعلی محققی افزود: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته برای ظرفیت پذیرش در سال تحصیلی جدید، در مجموع 10 درصد افزایش ظرفیت نسبت به سال گذشته خواهیم داشت.

وی افزود: این میزان افزایش ظرفیت با توجه به شیوه جاری در کنکور سراسری، پذیرش عمدتاً غیربومی در رشته های علوم پزشکی، رعایت استانداردهای آموزشی نسبت استاد به دانشجو و کارگاهها و آزمایشگاهها صورت گرفته است.

محققی خاطرنشان کرد: استانداردهای موجود آموزشی اقتضا می کند که افزایش ظرفیت متناسب با امکانات صورت گیرد.

ایجاد مشکل برای دانشگاههای علوم پزشکی در پی تحمیل دانشجو بیش از ظرفیت موجود

وی با اشاره به تحمیل تعداد دانشجوی بیشتر در سال گذشته گفت: سال گذشته فراتر از چند هزار نفر به مجموع ظرفیت دانشگاههای علوم پزشکی از طریق سنجش اضافه شد که این موضوع مشکلات زیادی را برای دانشگاهها ایجاد کرد و دانشگاهها مجبور شدند با بسیج امکانات صندوق رفاه و تدارک خوابگاه این موضوع را رفع و رجوع کنند.

معاون وزیر بهداشت اضافه کرد: از سوی دیگر افزایش ظرفیت متوازن با تکالیف برنامه 5 توسعه و ظرفیت داخلی دانشگاهها صورت می گیرد.

میزان افزایش ظرفیت در دکتری حرفه ای دندانپزشکی، داروسازی و پزشکی

وی یادآور شد: افزایش ظرفیت در رشته دندانپزشکی 10 درصد درنظر گرفته شده که امکان افزایش نیز به دلیل وابسته بودن این رشته به تجهیزات پیشرفته، وجود ندارد. برای رشته داروسازی 5 درصد افزایش درنظر گرفته شده که به دلیل اینکه این رشته از آموزش های تخصصی برخوردار است نیز امکان افزایش ظرفیت بیشتر از این ندارد.

محققی اظهار داشت: رشته پزشکی حداقل 10 درصد افزایش ظرفیت خواهد داشت که در صورت فراهم شدن امکانات به 15 درصد نیز خواهد رسید که در حال بررسی موضوع هستیم.

افزایش 20 درصدی ظرفیت پرستاری

وی مهمترین حوزه افزایش در علوم پزشکی را در رشته پرستاری عنوان کرد و گفت: به دلیل نیاز مبرم به پرستار در کشور افزایش حداقل 20 درصدی برای رشته پرستاری در نظر گرفته ایم که امکان افزایش 5 درصدی هم خواهد داشت.

کمبود هیات علمی در دانشکده های پرستاری

معاون آموزشی وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: البته موضوع افزایش ظرفیت پرستاری یک موضوع چالش برانگیز است چرا که در دانشکده های پرستاری با کمبود هیات علمی مواجه هستیم و جذب های اخیر هم نتوانسته مشکل را حل کند و امیدواریم با جذب بیشتر نسبت استاد به دانشجو را در این حوزه بهبود ببخشیم.

محققی مجموع افزایش ظرفیت در گروه کارشناسی رشته های علوم پزشکی را 10 درصد عنوان کرد و گفت: این میانگین برای رشته های مختلف متفاوت خواهد بود.
تگ ها ظرفیت علوم پزشکی کنکور پرستاری

پر بازدیدترین پزشکی

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت