پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / پزشکی          31 تیر 1391 - 21 July 2012کسب رتبه زیر 100 توسط دانش آموختگان در طرح ریفرم پزشکی در آزمون دستیاری پزشکی

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری مهر: رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اجرای طرح ریفرم پزشکی(اصلاحات) در این دانشگاه گفت: باید قبول کرد هنگام اجرای طرح ریفرم مشکلات زیادی داشتیم اما مشکلات را اصلاح کردیم تا حدی که 7 نفر از دانش آموختگان این طرح توانستند رتبه زیر 100 را در آزمون دستیاری از آن خود کنند .

دکتر حسن ابوالقاسمی در جشن دانش آموختگی 100 دانشجوی پزشکی طرح ریفرم در تالار امام علی دانشگاه شهید بهشتی، افزود: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اولین دانشگاه کشور بود که طرح ریفرم را از 7 سال پیش اجرا کرده است و امروز بسیاری از دانشگاه های بزرگ دنیا، این طرح را انتخاب کرده اند.

وی با اشاره به اینکه ریفرم به معنای تغییر و تحول در نظام و محتوای آموزشی است، عنوان کرد: باید قبول کرد که هنگام اجرای آن مشکلات زیادی داشتیم که بعد از مواجهه با آن، این مشکلات را اصلاح کردیم.

وی افزود:  با وجود اینکه دانشجویان ورودی 83 پزشکی اولین گروه از دانشجویان بودند که با این برنامه تحصیل کرده اند اما 7 نفر از آنها توانستند رتبه زیر 100 را در آزمون دستیاری از آن خود کنند و نفر اول این آزمون از جمع همین دانشجویان بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: ویژگی های طرح ریفرم ادغام همه جانبه در محتوی آموزشی، توجه به جامعیت فکری، توجه به عرصه های واقعی، انعطاف پذیری و دانشجو محوری است.

وی با اشاره به اینکه پزشکی ایران از 7 هزار سال قبل از میلاد، وجود داشته و حرف اول را می زده، گفت: بعد از ایران، پزشکی یونان و بعد چین وارد عرصه شده که این یک افتخاری برای ایران است. اگر امروز علم پزشکی را از غرب فرا می گیریم نباید فکر کنیم که این مسئله از اول این طور بوده است ما تولید کننده علم بودیم این را مدیون بزرگانمان هستیم.

ابوالقاسمی اظهار داشت: امروزه در بخش های مختلف درمانی پیشرفت زیادی داشتیم و تشخیص، درمان و استفاده از داروها به صورت دقیق انجام می شود اما باید مسائل پیشگیرانه و سلامت محور را سرلوحه کار خود قرار دهیم. چرا که بیماری های غیر واگیر تهدیدی برای سلامت بشر هستند و طب پیشگیری از رموز موفقیت پزشکی آینده کشور است.

جشن دانش آموختگی 100 دانشجو پزشکی با قرائت سوگند نامه پزشکی وارد عرصه پزشکی کشور شدند. طرح ریفرم یا اصلاحات در آموزش پزشکی از سال 83 در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به عنوان تنها دانشگاه پایلوت این طرح اجرا شد.


تگ ها ریفرم پزشکی آزمون دستیاری پزشکی

پر بازدیدترین پزشکی

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت