پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / پزشکی          23 خرداد 1392 - 13 June 2013


الزام دانشگاه های علوم پزشکی به تاسیس دانشکده طب سنتی بر اساس مفاد سند طب سنتی

رئیس سازمان غذا و دارو از الزام دانشگاه های علوم پزشکی کشور به تاسیس دانشکده طب سنتی بر اساس مفاد سند طب سنتی خبر داد و گفت: بر اساس این سند برای گسترش طب سنتی در کشور ایجاد 4 دانشکده طب سنتی در فاز اول در دستور کار وزارت بهداشت قرار گرفت.

پرتال دانشگاهی به نقل از  مهر، دکتر عباس حاجی آخوندی با اعلام این خبر افزود: هم اکنون تمام دانشگاه های علوم پزشکی کشور موظف اند طبق این سند دانشکده طب سنتی ایجاد کنند.

ایجاد درمانگاه های رسمی طب سنتی در کشور

وی ادامه داد: بر مبنای این سند ایجاد مراکز رشد، مراکز تحقیقاتی طب سنتی، درمانگاه های رسمی طب سنتی و دوره های آموزش تکمیلی و آموزش های عمومی طب سنتی از دیگر اهداف وزارت بهداشت در راستای تقویت طب سنتی ایرانی اعلام شده است.

حاجی آخوندی افزود: طب سنتی جایگاه والایی در اجتماع و فرهنگ ایران داشته و از نظر بین المللی نیز بر مبنای راهنماهای بالینی و نکاتی که سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است این جایگاه در حال صعود است.

تاکید سازمان جهانی بهداشت بر بهره گیری از طب سنتی کشورها

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: در سند آلماآتی سازمان جهانی بهداشت بر بهره گیری از طب سنتی و بومی با روش های علمی در کشورها تاکید شده است. در تمدن ایرانی هم طب سنتی جایگاه بسیار قابل قبول و گسترده ای دارد و مردم به آن معتقد هستند و باور به این نوع طب عمق گسترده ای در کشور دارد.

وی ادامه داد: البته مثل هر رشته دیگری گاهی سوء استفاده هایی نیز از این رشته شده است که از آن جمله می توان به ادعاهای گسترده برخی از افرادی که به این کار اشتغال داشته اند، بدون کسب شرایط علمی و احراز شرایط قانونی اشاره کرد. هم اکنون برای ارائه خدمات درمانی و کارهای بالینی، تولید فرآورده طب سنتی و آموزش این طب قانون هایی داریم که باید اجرا شوند.

جلوگیری از سوء استفاده ها با رفع محدودیت های طب سنتی

معاون وزیر بهداشت اظهار داشت: محدودیت های نادرستی در گذشته نسبت به این نوع طب اعمال می شد که مسیر طب سنتی را عوض کرد و همین امر باعث شده بود کادر خاص سیستماتیک و رسمی در زمینه طب سنتی در کشور وجود نداشته باشد. افراد زیادی که در طب سنتی فعال اند باید به ساختارهای آکادمیکی که در این خصوص درست شده تن در دهند تا هم جلوی سوء استفاده ها گرفته شده و هم مسیر پیشرفت این نوع طب فراهم شود.

وی اقدام بزرگ وزارت بهداشت در این خصوص را ایجاد بستر انجام کارهای قانونی در این زمینه اعلام کرد و گفت: ساماندهی طب سنتی و مراکز درمانی آن و ساماندهی مراکز توزیع و عرضه فرآورده های طب سنتی بر اساس سند طب سنتی مهم ترین اقدامات وزارت بهداشت در این عرصه بوده است.


تگ ها تاسیس دانشکده طب سنتی طب سنتی در کشور ایجاد درمانگاه های رسمی طب سنتی رشته های علوم پزشکی

پر بازدیدترین پزشکی

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت