پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / پزشکی          10 تیر 1392 - 01 July 2013


ابلاغ حکم عدم پذیرش دانشجو در دانشگاه پزشکی ایران

مسئول احیای دانشگاه علوم پزشکی ایران با انتقاد از رفتارهای سیاسی دیوان عدالت اداری و دیوان محاسبات در برابر دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: این دانشگاه برای کنکور 92 ظرفیت پذیرش دانشجو را به وزارت بهداشت اعلام کرده است.

پرتال دانشگاهی به نقل از دکتر غلامرضا شاه حسينی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: هنوز دیوان عدالت اداری حکمی درباره دانشگاه علوم پزشکی ایران نداده است که بخواهند بر اساس آن جلوی پذیرش دانشجو در این دانشگاه را بگیرند. دانشگاه بر اثر حکم شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی وزارت بهداشت ادغام و بر اثر حکم همان شورا دوباره احیا شده است و حال سئوال این است که دیوان عدالت اداری بر چه اساسی این گونه مسائل را مطرح می کند.

رئيس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ايران درباره این موضوع که دیوان عدالت اداری و دیوان محاسبات نامه ای به سازمان سنجش درباره وضعیت پذیرش دانشجو در این دانشگاه داده اند، گفت: دیوان محاسبات وقتی می تواند وارد موضوع شود که هزینه ای صورت گرفته باشد در صورتی که هنوز بودجه ای به دانشگاه داده نشده است این موضوع نشان می دهد که هر دو این نامه ها جنبه سیاسی دارد.

وی خاطرنشان کرد: دیوان عدالت اداری در زمان ادغام و در برابر اعتراض اعضای هیات علمی دانشگاه ایران دو سال طول کشید تا حکم خود را صادر کند اما برای احیا در مدت کمتر از چند ماه می خواهد حکم دهد و چطور انتظار می رود که شائبه ای هم بوجود نیاید. در مقابل این دیوان، انسان ها قرار دارند، اعضای هیات علمی معترض به این موضوع بوده اند و تا آخرین نفس هم در برابر اینگونه مسائل می ایستند.

شاه حسینی اظهار داشت: وزارت بهداشت به احیای این دانشگاه حکم داده است پس این گونه نهادها به چه دلیل دخالت می کنند. من به این نهادها به صراحت می گویم شما در چهارچوب وظیفه خود حرکت کنید. این موضوع غیر از یک حرکت سیاسی چیز دیگری نیست. وقتی هنوز خرجی صورت نگرفته برای چه نامه می دهید. اگر دشمنی دارید به اعضای هیات علمی، کارکنان، دانشجویان و مردم منطقه تحت پوشش چه ارتباطی دارد.

وی اضافه کرد: معلوم نیست حال که وزارت بهداشت نظر داده و از خطایی که پیش از این صورت گرفته و آن را دوباره برگردانده، این کاسه های داغ تر از آش پیش از این کجا بودند که حالا وارد میدان شده اند. من به صراحت می گویم به دادگاه چه ارتباطی دارد که با سازمان سنجش تماس می گیرند که به این دانشگاه دانشجو ندهید.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: وزارت بهداشت اعلام کرده که به دانشگاه ایران دانشجو بدهید و ما نیز بر همین اساس ظرفیت مورد نیاز را به وزارت بهداشت اعلام کردیم.

وی تاکید کرد: ما انقلاب کردیم که این تضییع حقوق ها نباشد. افراد و نهادهایی که به دانشگاه این گونه بی مهری می کنند در پیشگاه خدا و پیامبر مسئول هستند. اگر با این فعالیت ها کشور آباد می شود ادامه دهند اما اگر کشور آباد نمی شود.

شاه حسینی یادآور شد: باید تاکید کنم که هنوز دیوان عدالت اداری هیچ حکمی درباره عدم پذیرش دانشجو به دانشگاه علوم پزشکی ایران ابلاغ نکرده است و بر این اساس نمی تواند جلوی پذیرش دانشجو را بگیرد. اگر احیا غیرقانونی است پس ادغام هم غیر قانونی بوده است.

به گزارش مهر، دانشگاه علوم پزشکی ایران در 8 آبان ماه سال 89 به دستور وزیر بهداشت وقت دکتر وحیددستجردی و بر اساس مصوبه کارگروه خروج دستگاه های اجرایی از تهران و شورای گسترش وزارت بهداشت در دو دانشگاه علوم پزشکی تهران و شهید بهشتی ادغام شد. پس از گذشت دو سال در 19 فروردین ماه سال 92 دوباره با دستور دکتر محمدحسین طریقت منفرد وزیر فعلی بهداشت احیا شد و به وضعیت سابق برگشت.

در این میان در حالی که دیوان عدالت اداری در تاریخ 11 دی 1391 رأی به عدم ابطال دستورالعملهای شماره 271718 و 271716- 7/8/1389 وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مصوبه مورخ  6 آبان ماه 89 شورای گسترش دانشگاههای علوم پزشکی در خصوص ادغام دانشگاه علوم پزشکی ایران داده بود، اینک دوباره دیوان وارد موضوع شده و در مکاتبه ای با سازمان سنجش خواستار حذف ظرفیت پذیرش دانشجو در این دانشگاه شده است. در حالی که دیوان برای ادغام به قوانینی استناد کرده که وزارت بهداشت بر اساس همان قوانین رای به احیا داده است و حال مشخص نیست که دیوان بر اساس چه حکمی بر عدم پذیرش دانشجو در این دانشگاه مکاتبه کرده است.

تگ ها پذیرش دانشجو در دانشگاه پزشکی دانشگاه های پزشکی کشور دانشگاه اخبار روزانه دانشگاه ها اخبار دانشگاهی عدم پذیرش دانشجو در دانشگاه پزشکی

پر بازدیدترین پزشکی

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
موسسه پژوهش مدیریت

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت