پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / پزشکی          16 شهریور 1392 - 07 September 2013


پرونده علوم پزشکی ایران درانتظار تصمیم روسای قوا


وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور با اشاره به کاهش 30 درصدی بودجه سال 92 وزارت بهداشت در اصلاحیه بودجه از بدهی دانشگاه‌های کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر حسن هاشمی در حاشیه آزمون بورد تخصصی، در جمع خبرنگاران با بیان اینکه اصلاحیه بودجه سال 92 در جهت افزایش اعتبارات وزارت بهداشت نیست، گفت: در اصلاحیه کاهش رقم پیش بینی شده توسط دولت قبلی آمده است؛ این کاهش بیش از 30 درصد است، اما ما در حال چانه زنی هستیم که با توجه به نقش مهم بهداشت و درمان در زندگی مردم، سهم این بخش کم نشود.

وی درباره میزان کمبود بودجه وزارت بهداشت اظهار کرد: قرار بود که 10 درصد از محل صرفه‌جویی حاصل از هدفمندی یارانه‌ها به وزارت بهداشت تعلق گیرد که در این 2 سال محقق نشده که این رقم حدود 10 هزار میلیادر تومان است؛ بنابراین دستگاهی با این همه ماموریت اگر یک قلم از اعتباراتش محقق نشود، مشکلات زیادی برایش بوجود می‌آید.

هاشمی با اشاره به بدهی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تصریح کرد: در حالی که هنوز ترم جدید آغاز نشده است، دانشگاهی نیست که کمتر از 50 میلیارد تومان بدهی داشته باشد. در حال حاضر ما خجالت می‌کشیم که با روسای دانشگاه‌ها جلسه بگذاریم چرا که آنها با مشکلاتی مواجه‌اند و از ما انتظار دارند در حالی که امکانات و منابع ما نیز محدود است. امیداریم بتوانیم ردیف‌ها را جابجا و به دانشگاه‌های کشور کمک کنیم.

وی با بیان اینکه حقوق پرسنل در برخی از دانشگاه‌ها تا 10 ماه عقب افتاده است، گفت: پزشکان نیز از این جهت بیشتر مشکل دارند چرا که همه فکر می‌کنند پزشکان وضعشان خوب است، اما اینگونه نیست و قاطبه پزشکان با مشکل مواجهند و بعضا حقوقشان تا 15 ماه نیز عقب افتاده است.

وزیر بهداشت تصریح کرد: در برخی مراکز پزشکان عمومی و طرح پزشک خانواده مدت مدیدی است که حقوق دریافت نکرده‌اند که این موضوع مشکلاتی را از جمله ترک خدمت و غیره به وجود می‌آورد.

وی با بیان اینکه عمده مشکل ما اعتبارات است، عنوان کرد: در یک مورد 800 میلیارد تومان حق جذب بوده که اصلا در بودجه دیده نشده بود، بنابراین باید برای جبران از درآمد اختصاصی برای پرداخت حقوق پرسنل استفاده شود در حالی که درآمد اختصاصی باید صرف تامین، تجهیز و ارتقای خدمات شود که این مسئله ممکن است نارضایتی مردم را در پی داشته باشد.

وزیر بهداشت با بیان اینکه این دولت، دولت تدبیر و امید است، اظهار کرد: هنوز یک ماه نیست که کار خود را آغاز کرده‌ایم، بنابراین باید پنج تا شش ماه به ما مهلت دهید تا بررسی‌ها و مطالعات را انجام دهیم و امیدواریم که به تدریج این مشکلات حل شود.

وی همچنین درباره قیمت دارو تصریح کرد: برخی رسانه‌ها گفته بودند که ظرف دو هفته آینده قیمت دارو به قیمت سال 91 بر می‌گردد، در حالی که ما گفتیم این موضوع بین شش ماه تا یک سال زمان می‌برد.

هاشمی افزود: از رسانه‌ها توقع داریم که موج ایجاد نکنند و توقعات غیر واقعی را برای مردم به وجود نیاورند، چرا که اگر مردم فکر کنند که مسئولان راست نمی‌گویند، به آنها اعتماد نخواهند داشت.

وزیر بهداشت همچنین درباره بحث انتزاع دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: ما بارها گفته‌ایم که منتظر تصمیمات روسای قوا هستیم، البته مصوبه‌ای در شورا هست که طبق آن اختیار این امر به وزیر بهداشت وقت واگذار شده، اما قوه قضاییه به این موضوع اشکال گرفت و گفت که شورای عالی انقلاب فرهنگی نمی‌تواند اختیارات را تفویض کند و باید خودش راسا تصمیم بگیرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر این پرونده در وزارتخانه باز نیست، افزود: تصمیمی در فروردین ماه در وزارتخانه توسط وزیر قبلی اتخاذ شده و ما هم قصد نداریم در آغاز کار وارد چالش جدیدی شویم. امیدوارم رییس جمهور و رییس قوه قضاییه این موضوع را پیگیری و حل کنند و ما نیز تابع قانون هستیم.

تگ ها پرونده علوم پزشکی ایران بررسی پرونده علوم پزشکی کشور

پر بازدیدترین پزشکی

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت