پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / پزشکی          25 شهریور 1392 - 16 September 2013


حذف رسم جزوه‌خوانی برای دوره علوم‌پایه دانشجویان دکترای حرفه‌ای

رییس واحد بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی یزد از افتتاح آزمایشگاه مرکزی جهت استفاده دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری خبر داد.

دکتر محمدحسن شیخ‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ‌درباره افزایش امکانات دانشگاه در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید، اظهارکرد: با توجه به افزایش ظرفیت پذیرفته‌شدگان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری امکانات دانشگاه ارتقا یافته است، به همین منظور یک آزمایشگاه مرکزی با امکانات آموزشی کامل جهت استفاده دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری در آغاز سال تحصیلی افتتاح می‌شود.

وی افزود: این ساختمان در پردیس بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی یزد قرار دارد و تنها برای استفاده دانشجویان این مقاطع است و دانشجویان مقطع علوم پایه از امکانات آزمایشگاه قبلی استفاده می‌کنند.

وی درباره افزایش ظرفیت دانشجویان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در این واحد دانشگاهی، تصریح کرد: ظرفیت پذیرفته‌شدگان در این مقاطع به طور متوسط حدود 30 درصد اضافه شده است که این میزان در هر رشته متفاوت است، به عبارتی دیگر برای هر رشته‌ در این مقاطع 10 نفر در نظر گرفته شده است.

به گفته شیخ‌ها این میزان افزایش ظرفیت متناسب با افزایش امکانات و اساتید انجام شده است، همچنین در این راستا به تعداد اعضای هیات علمی دانشگاه نیز در سال تحصیلی پیش رو افزوده شده است.

وی درباره ارتقای رشته‌های مختلف در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری، خاطرنشان کرد: در مقطع دکتری تخصصی چند رشته از جمله آموزش بهداشت، بهداشت محیط، بیوشیمی و پزشکی ملکولی در جهت ارتقای سطح آموزشی اضافه شده است، علاوه بر آن در مقطع کارشناسی ارشد، رشته پرستاری مراقبت‌های ویژه از سال جدید در دانشگاه بین‌المللی یزد تدریس خواهد شد.

الزام شرکت استادان در کارگاه‌های طرح درس

رییس واحد بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی یزد درباره برنامه‌های آموزشی سال تحصیلی جدید، تصریح کرد: کلیه استادان دانشگاه در سال تحصیلی جدید ملزم به شرکت در کارگاه‌های طرح درس هستند، این کارگاه‌ها با این هدف برگزار می‌شود که دانشجویان علوم پایه در تمامی رشته‌ها اعم از پزشکی،‌ دندانپزشکی و داروسازی با استفاده از رفرنس‌هایی واحدی که اساتید معرفی می‌کنند در امتحانات پایانی شرکت کنند و رسم جزوه خوانی سال‌های گذشته دیگر انجام نمی‌شود.

وی با تاکید بر اینکه بر این اساس سوالات امتحانی تنها از کتاب‌های معرفی شده طرح می‌شود، خاطرنشان کرد: بر اساس این طرح دانشجویان دیگر ملزم به خواندن جزوه نیستند، بنابراین مزیت استفاده از کتاب‌های مرجع این است که استانداردهای مشخص رعایت شوند و با توجه به اینکه این دانشجویان در آینده در آزمون‌های سراسری شرکت خواهند کرد در دوره تحصیل نیز از همان منابع آزمون‌های سراسری استفاده کرده و با مطالب آن آشنا می‌شوند، در واقع نوعی یکسان سازی در آموزش علوم پزشکی انجام می‌شود.

شیخ‌ها تصریح کرد: البته بخشی از نمره پایانی به نمره‌های کلاسی اختصاص دارد که در این بخش استاد می‌تواند به طور مستقیم درباره دانشجو اعمال نظر کند.

وی با بیان اینکه در کارگاه‌هایی که از اول مهر برگزار می‌شود این نحوه تدریس به استادان یادآوری می‌شود، اظهارکرد: همچنین در جلساتی، دانشجویان با واحدهای درسی و کتاب‌های مرتبط با این واحدها آشنا می‌شوند، البته این نحوه آموزش تنها برای دانشجویان علوم پایه اعمال می‌شود و اساتید در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری با توجه به تخصصی‌تر شدن مطالب می‌توانند به تدریس جزوات خود بپردازند.

شیخ‌ها درباره نحوه پذیرش دانشجویان انتقالی نیز، اضافه کرد: 10 درصد ظرفیت پذیرش دانشگاه به پذیرش دانشجویان انتقالی از خارج از کشور اختصاص داده شده است، البته با توجه به تعداد زیاد متقاضیان، دانشگاه از آنها آزمون می‌گیرد تا سطح علمی این دانشجویان سنجیده شود.

رییس واحد بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی یزد با تاکید بر اینکه برای پذیرش دانشجویان انتقالی امکانات کافی وجود دارد، اظهارکرد: امکانات دانشگاه یزد با توجه به اینکه در سال تحصیلی پیش رو در مقطع کارشناسی هیچ افزایش ظرفیتی انجام نشده است و در این مقطع تنها 25 تا 35 دانشجو می‌پذیریم، مناسب، کافی و همچنین مورد تایید وزارت بهداشت است.

تگ ها حذف رسم جزوه‌خوانی رسم جزوه خوانی رسم جزوه خوانی در پزشکی

پر بازدیدترین پزشکی

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت