پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / پزشکی          25 آبان 1392 - 16 November 2013


برنامه‌های آموزشی دانشکده مهندسی پزشکی دانشگاه امیرکبیر و پذیرش دانشجوی مهندسی بافت

رییس دانشکده مهندسی پزشکی دانشگاه امیرکبیر با بیان اینکه این دانشکده به دنبال جذب رشته‌های مورد نیاز و کارآمد در جامعه است، گفت: طی صحبت با یکی از دانشکده‌های توانبخشی وزارت بهداشت مقرر شده است که رشته مهندسی بافت نیز به لیست رشته‌های این دانشکده اضافه شود.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از توحید خواه در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه دانشکده برای ایجاد رشته مهندسی بافت سه سال کار اجرایی انجام داده است، اظهار کرد: امیدواریم در آینده بتوانیم در این رشته دانشجو بپذیریم.

وی افزود: تمام رشته‌هایی که در دانشکده مهندسی پزشکی وجود دارد، بر اساس نیاز کشور تدوین شده و همچنین با آخرین استانداردهای بین‌المللی هماهنگی دارد.

توحیدخواه با بیان اینکه اساس آموزش این رشته‌ها و تجربیات 20 ساله‌ای که دانشکده دارد با بهترین دانشکده‌های بین‌المللی قابل مقایسه است، تاکید کرد: تا کنون این دانشکده حدود 1500 فارغ‌التحصیل داشته است که از این تعداد حدود 90 فارغ‌التحصیل در مقطع دکتری بوده‌اند که اکثرا در دانشگاه‌های داخل و یا خارج جذب شده‌اند.

رییس دانشکده مهندسی پزشکی دانشگاه امیرکبیر با بیان اینکه تمامی دانشجویان دکتری این دانشکده به عنوان هیات علمی و یا محقق در مراکز پژوهشی مشغول به کارند، خاطرنشان کرد: تربیت اعضای هیات علمی برای مراکز تحقیقاتی از اصلی‌ترین وظایف این دانشکده است.

وی با بیان اینکه حدود 500 دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد که تعدادی از آن‌ها در دوره‌های مجازی هستند مشغول به تحصیل‌اند، گفت: اخیرا نیز در پردیس بین الملل فعالیت‌هایی برای جذب دانشجوی کارشناسی ارشد انجام شده است.

توحید خواه با بیان اینکه در حال حاضر 490 دانشجو در مقطع کارشناسی در این دانشکده مشغول به تحصیل هستند، اظهار کرد: به طور کلی این دانشکده در سه گرایش اصلی خود حدود 1100 دانشجو دارد.

رییس دانشکده مهندسی پزشکی دانشگاه امیرکبیر با بیان اینکه دانشکده مهندسی پزشکی اولین دانشکده مهندسی پزشکی مستقل در ایران است، گفت: این دانشکده در سال 1372 تاسیس شد که شروع کارش با دوره کارشناسی ارشد در سه گرایش بیوالکترونیک، بیومکانیک و بیومواد بود.

وی افزود: از سال 1374 دانشجویان کارشناسی بیوالکترونیک و همچنین در سال 1381 در دو گرایش دیگر نیز دانشجو پذیرفت و از آن سال تا کنون این دانشکده در این سه گرایش در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی دانشجو می‌پذیرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر رشته مدیریت فناوری اطلاعات یکی از رشته‌های موفق در دوره مجازی است، تصریح کرد: تاکنون فارغ‌التحصیلان بسیاری را از این رشته داشته‌ایم و این رشته یکی از رشته‌های کارآمد و مفید برای جامعه است.

رییس دانشکده مهندسی پزشکی دانشگاه امیرکبیر با بیان اینکه در سال 85 دو گرایش دیگر در این دانشکده تدوین شد، گفت:‌ رشته مهندسی بافت و مهندسی ورزش برای مقطع کارشناسی ارشد در این دانشکده تدوین شد، اما هنوز از وزارت علوم مجوز اخذ نکرده است.

توحیدخواه با بیان اینکه تا کنون این دانشکده در هفت رشته کارشناسی ارشد دانشجو می‌پذیرد، اظهار کرد:‌ سال 1386 نیز دوره ارشد مهندسی توانبخشی برنامه‌اش تدوین شد و به تصویب وزارت علوم رسید و این رشته کاملا کاربردی و متناسب با نیاز جامعه معلولین و سالمندان است که اگر امکانات کافی برای دانشگاه تعلق بگیرد، آماده پذیرش دانشجو در این دوره نیز هستیم.

تگ ها برنامه‌های آموزشی دانشکده مهندسی پزشکی برنامه آموزشی دانشکده مهندسی برنامه های آموزشی پزشکی

پر بازدیدترین پزشکی

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت