پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 97 نتایج ارشد 97 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 97 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 97 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / پزشکی          04 اردیبهشت 1393 - 24 April 2014دختران دارای بیشترین قبولی در پزشکی عمومی
معاون وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه در همه نظام های سلامت باید خدمات رسانی برای هر دو جنسیت وجود داشته باشد، گفت: بحث سهمیه بندی و محدودیت برای زنان در رشته های علوم پزشکی مطرح نیست بلکه حداقل از هر جنس 40 درصد پذیرش در رشته های علوم پزشکی صورت می گیرد.

دکتر سیدامیرمحسن ضیایی  افزود: در رشته های علوم پزشکی تصمیم گرفته شده است که حداقل از هر جنس 40 تا 45 درصد باید در رشته های علوم پزشکی پذیرش شوند و ظرفیت از هر دو جنس تضمین شود.

وی افزود: 10 درصد ظرفیت به صورت رقابتی است که آمار نشان می دهد بازهم این 10 درصد در انحصار دختران است چون تعداد دختران شرکت کننده بیشتر است.

ضیایی خاطرنشان کرد: با توجه به وجود سربازی، نیمی از پسران از ادامه تحصیل در مرحله اول باز می مانند و حدود نصف شرکت کنندگان از گردونه رقابت خارج می شوند. اما نکته این است که در حال حاضر در بخش مردان ما با کمبود پرستار و متخصصان زیبایی و پوست مواجهیم.

وی خاطرنشان کرد: سهمیه زنان در دستیاری از سوی مجلس در سال 91 حذف شده است و از این رو در دستیاری سهمیه زنان نداریم و در بخش 30 درصد ظرفیت برای مناطق محروم ظرفیت بندی جنسیتی نداریم. اما نکته اینجاست که یک مرد نیز باید بتواند یک پزشک مرد را برای درمان خود انتخاب کند زیرا حق انتخاب پزشک با بیمار است.

ضیایی خاطرنشان کرد: در آمریکا 75 درصد زنان برای مسایل خودشان به پزشک زن مراجعه می کنند. از همین رو در کشور ما نیز با توجه به مسائل شرعی و فرهنگی و همچنین مسائل اخلاقی و حرفه ای باید زن و مرد و امکان انتخاب آزاد پزشک خود را داشته باشد.

معاون وزیر بهداشت هر گونه تعیین سهمیه برای محدودکردن ادامه تحصیل دختران در گروه پزشکی را رد کرد و گفت: دختران در صحنه رقابتی کنکور در حال حاضر نیز بیشترین قبولی را در پزشکی عمومی دارند اما باید توجه داشت که وزارت بهداشت انسان ها را برای شغل تربیت می کند نه ادامه تحصیل.پر بازدیدترین پزشکی

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank